W XVIII Memoriale im. Henryka Kruglińskiego w pierwszym meczu gospodynie, Metraco Zagłębie Lubin wygrało z Pogonią Baltica Szczecin 25:21 (12:8).

Pierwsza bramka turnieju była autorstwa Joanny Obrusiewicz. Kolejne trafienia zaliczyły zawodniczki ze Szczecina, które wyszły na prowadzenie. Podopieczne Bożeny Karkut od stanu 5:5 wrzuciły piąty bieg i na tablicy wyników było 10:7. W tym czasie trwał popis strzelecki Joanny Obrusiewicz, która zdobyła połowę bramek dla swojej drużyny. Jeszcze przed przerwą miedziowe podwyższyły swoje prowadzenie do czterech bramek.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły lubinianki. Skuteczne akcje ofensywne, połączone z dobrą grą w obronie przyniosły efekt. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry Zagłębie prowadziło 17:10. W kolejnych fragmentach gry do głosu doszły przyjezdne i zniwelowały cześć strat. Na kwadrans przed końcem na tablicy wyników było 19:16. Pogoń zwietrzyła szanse i poszła za ciosem. Na dziesięć minut przed końcem miedziowe wygrywały już tylko jedną bramką – 20:19.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 25:21 (12:8)

Zagłębie: Chojnacka, Wąż – Grzyb 4, Jochymek 1, Lima 1, Marić 3, Milojević 1, Obrusiewicz 7, Paluch, Premović 3, Piechnik 2, Robótka, Załęczna 3.

Pogoń: Orowicz, Płaczek – Gadzina 4, Głowińska 1, Kochaniak, Koprowska, Kozłowska, Królikowska 2, Costa 2, Masna, Mocarz, Noga, Sabała, Stasiak 5, Szczecina, Yashchuk 2, Zimny 5.

inf:/zaglebie.lubin.pl