Rodzinny Rajd Rowerowy „Słoneczny peleton” 25 maja w Grębocicach skupił setki uczestników, którzy dodatkowo mogli skorzystać z okazji i poddać się profilaktycznym badaniom prowadzonym przez biały personel Miedziowego Centrum Zdrowia. MCZ gościł nie tylko w Grębocicach, ale też Krotoszycach 26 maja na Pikniku Rodzinnym. Wszystko z myślą o profilaktyce zdrowia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – w myśl takiego przesłania Miedziowe Centrum Zdrowia bierze od pewnego czasu udział w szeregu imprez sportowo – rozrywkowych, gdzie służy uczestnikom podstawowymi badaniami profilaktycznymi.

– Podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Grębocicach nasze punkty medyczne odwiedziło ponad 800 osób. Badaliśmy ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, wykonywaliśmy spirometrię, kontrolowaliśmy poziom tkanki tłuszczowej. Zainteresowanie było ogromne. Współpraca z samorządem gminnym, z wójtem Romanem Jabłońskim była jak zwykle świetna. Zawsze nas zaprasza za co dziękujemy. Ta sobotnia impreza była wspaniała i mamy nadzieję, że ten Rajd będzie odbywał się corocznie, a my dołożymy starań, by tam ponownie być – mówi Waldemar Sułek, wiceprezes zarządu ds. finansowych w MCZ S.A. – Zawsze powtarzam, że wiążemy sport i zdrowie. MCZ jest tam, gdzie są różnego rodzaju dyscypliny sportowe. W Grębocicach był wyścig rowerowy, ale wspieramy też piłkę nożną i ręczną. Dzień po Grębocicach byliśmy w Krotoszycach na Pikniku Rodzinnym. Zaproszono nas po raz pierwszy. Braliśmy udział w akcji zbierania środków na turnus rehabilitacyjny dla chorej dziewczynki z gminy Krotoszyce. Tam również wykonywaliśmy badania profilaktyczne. Myślę, że jeżeli takie imprezy będą odbywały się w gminach np. Męcinka, Ruja czy Wądroże Wielkie to z pewnością też tam będziemy. Pokażemy, ze nasza obecność to nie tylko przychodnie i szpital. Chcemy udowodnić, że profilaktyka jest ważna, tańsza niż leczenie i chcemy nią „zarazić” jak najmłodsze pokolenie – mówił Waldemar Sułek.

Poprzedni artykułBędzie koncert na otwarcie kolei, będą utrudnienia
Następny artykułKurator powinien odejść. Prokuratura zawiadomiona