W pierwszej połowie czerwca w ZG Polkowice-Sieroszowice odbył się audyt systemu zarządzania BHP w ramach odnowienia certyfikatu wydanego przez Jednostkę Certyfikującą Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Podczas kontroli nie stwierdzono żadnych przypadków świadczących o nieprawidłowościach czy naruszeniu zasad wynikających z umowy o certyfikację.

Audytowi poddano oddziały G-41, G-55 i C-50E, a także dział energomechaniczny ds. maszyn dołowych, dział dyspozytorów ruchu, kopalnianą stację ratownictwa górniczego, dział tąpań, dział techniki strzałowej, dział wentylacji, dział bhp i dział systemów zarządzania.

Na podstawie dowodów zebranych w trakcie kontroli, audytorzy stwierdzili zgodność realizowanych działań i stosowanej praktyki w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy z ustaleniami zawartymi w dokumentacji systemowej. Jerzy Supernak, audytor wiodący z Głównego Instytutu Górnictwa, podczas spotkania podsumowującego podkreślał, że Sierpol z każdym rokiem pozytywnie zaskakuje. – Organizacja jest na wzorowym poziomie – stwierdził. Słów uznania nie skąpił też Roman Tabiś, audytor wewnętrzny – Widać zaangażowanie pracowników we wdrażanie nowych rozwiązań, które podnoszą zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort pracy – mówił.

Poprzedni artykułKonkurs stypendialny w KGHM
Następny artykułUczniowie na lodzie. Nauczyciele krzyczą, a prezydent nie chce rozmawiać