Miedziowe Centrum Zdrowia, spółka z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź pozyskała dotację w wysokości blisko 4 mln złotych na rewitalizację Domu Hutnika w Legnicy i termomodernizację przychodni w Lubinie.


Będzie remont Domu Hutnika i Ttrmomodernizacja przychodni Zdrowia w Lubinie. Zarząd Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. 16 marca 2018 we Wrocławiu, w Urzędzie Marszałkowskim podpisał umowę dotyczącą dotacji w kwocie 3 mln 780 tys. zł.

Te prawie 4 mln złotych przeznaczone zostaną w dużej mierze na odnowę i adaptację Domu Hutnika. To jest nasz pomysł, by Dom Hutnika przy ulicy Złotoryjskiej w Legnicy odbudować i stworzyć tam miejsce, z którego będą korzystać pacjenci, mieszkańcy Legnicy i okolic. Znajdzie się tam mała, kameralna przychodnia, a w niej lekarze rodzinni, chirurg, okulista i diabetolog. To będzie druga część naszej przychodni, która znajduje się przy ul. Okrzei 14 a. Jednocześnie uratujemy przepiękny budynek, który w tej chwili niszczeje. Dzięki pieniądzom na inwestycję, zwiększymy też wartość spółki. To będzie nowoczesna przychodnia w zabytkowym budynku – mówi Waldemar Sułek, wiceprezes ds. finansowych, członek zarządu MCZ w Lubinie.

Przyznana dotacja przeznaczona zostanie również na termomodernizację Przychodni Zdrowia D – 11 w Lubinie. Prace nad tym zadaniem powinny zakończyć się jeszcze we wrześniu tego roku. – To też piękny przedwojenny budynek. Zrobiliśmy w nim już wszystko wewnątrz. Pozostała nam już tylko kwestia zewnętrznej elewacji i docieplenia. Na to też otrzymaliśmy pieniądze. Prace ruszą wiosną. Do końca marca ogłosimy przetarg na wykonanie obydwu tych zadań – dodaje Waldemar Sułek, wiceprezes ds. finansowych, członek zarządu MCZ w Lubinie.

Realizacja projektu zakończy się w lipcu 2019 roku. Otwarcie Domu Hutnika zarząd Miedziowego Centrum Zdrowia planuje nieco wcześniej, już w czerwcu.
Obecnie MCZ pracuje nad następnym projektem, który pozwoli starać się o dofinansowanie.

W tej chwili jesteśmy już na ukończeniu kolejnego projektu pod hasłem „Trójgeneracja”. Dotyczy on mediów, które pozyskujemy na osiedlu „D”.Będziemy starać się o uzyskanie środków na zmianę sposobu dostarczania prądu, ciepła i chłodu do szpitala i przyległych budynków. Wniosek będziemy składać w kwietniu tego roku. Dofinansowanie to 55%, całość projektu jest oszacowana na 3 mln złotych – informuje Waldemar Sułek.

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski Górników w siatkówce – FOTO
Następny artykułNowy partner w kształceniu młodzieży dla ZS MCKK