Pójście dziecka do szkoły spędza sen z powiek wielu rodzicom. Wciąż nasuwają się pytania o odpowiednie dostosowanie zarówno placówek szkolnych, jak i przygotowanie samych pociech do tego zadania.


W bieżącym roku szkolnym sześcioletnie dzieci są objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego. Zajęcia otwarte, które odbyły się w środę, 26 lutego, zorganizowane przez Zielone Przedszkole, były świetną okazją do sprawdzenia gotowości przyszłych pierwszoklasistów.
“Zależy nam na dobrej współpracy z rodzicami. Stąd też pomysł zorganizowania zajęć otwartych. Chcielibyśmy, aby rodzice dowiedzieli się, na jakim etapie nauczania są ich dzieci. Dla dzieci natomiast jest to świetna okazja do zaprezentowania się przed rodzicami, co sprawia im dużo radości i zadowolenia” – mówi Aleksandra Pabiańczyk-Draganik – nauczycielka Zielonego Przedszkola w Lubinie.
Analiza postępów podopiecznych przeprowadzana jest w placówce na początku, w połowie i na zakończenie roku szkolnego. Dzięki temu można dokładnie określić cele do dalszej pracy z dziećmi, jak również przygotować indywidulane plany pracy. Zajęcia otwarte były przygotowane w sposób profesjonalny. Zarówno dzieci, jak i Rodzice nie nudzili się nawet przez chwilę. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie świetnie z przygotowanymi dla nich zadaniami. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało nagrodę – zdrowy przysmak w postaci jabłka.
“Dzieci są doskonale przygotowane do tego, aby wejść w tak ważny kolejny etap swojej edukacji już w szkole. Mam nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach również rodzice będą do tego przekonani” – podsumowała zajęcia otwarte Pani Aleksandra.
Wszystkich zainteresowanych ofertą placówki zapraszamy na stronę zieloneprzedszkola.eu. Natomiast Rodziców, którym zależy na harmonijnym rozwoju swoich pociech, Zielone Przedszkole zaprasza na organizowane cyklicznie prelekcje specjalistów:

12 marca o godzinie 16:30 psycholog Agata Kupczyńska zaprasza na prelekcję na temat: „Każdy lubi być chwalony. Pozytywne wzmacnianie w rozwoju dziecka”,
19 marca o godzinie 16:30 logopeda Marta Michalik Nyklewicz zaprasza na spotkanie na temat “Profilaktyka wad wymowy – ważny element przygotowawczy dziecka do szkoły”.