Na 700 tysięcy złotych urzędnicy lubińscy oceniają oszczędności jakie udało się uzyskać we wspólnym przetargu na zamówienie prądu. W ubiegłym roku przystąpiły do niego w sumie 32 jednostki samorządowe. W 2013 roku ma ich być już 111.

– Ponownie samorządy wspólnie zamówią dostawy prądu, przez co jego cena będzie bardzo niska – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. – Na podstawie pełnomocnictw udzielonych prezydentowi Lubina ogłosiliśmy przetarg na dostawę energii elektrycznej dla grupy zakupowej. Tym razem mamy w niej aż 111 jednostek samorządowych, najwięcej w skali kraju. To blisko połowa wszystkich jednostek samorządowych województwa dolnośląskiego i ponad jedna trzecia z terenu województwa lubuskiego – dodaje Mamiński.

Jak oszacowano, zapotrzebowanie na energię to około 144 milionów kWh.

– Tylko naszej gminie, na wspólnym zamówieniu udało się zaoszczędzić około 700 tys. zł – przekonuje Mamiński. – W roku 2013 dzięki przeprowadzeniu postępowania przetargowego liczymy na nie mniejsze oszczędności. Szacujemy, że łączne oszczędności dla wszystkich uczestników przetargu powinny z tytułu zakupu energii elektrycznej wynieść ponad 6 milionów złotych.
Autor: MC