Do 25 lutego trwa ogólnopolska akcja prowadzona pod hasłem „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Każdy kto potrzebuje pomocy policji lub porady prawnej może zgłosić się do odpowiedniej instytucji.

Do przyszłego wtorku dyżury pełnić będą policjanci, sędziowie, kuratorzy, prokuratorzy oraz specjaliści z lokalnych organizacji „pomocowych” – pracownicy socjalni, prawnicy i psychologowie.

– W czasie dyżurów osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – Na zainteresowanych będziemy czekać w budynku komendy powiatowej policji w Lubinie, przy ulicy Kilińskiego 10a (pokój 036). Dyżur będzie trwał od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00, natomiast w sobotę w godzinach 10.00-13.00.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura Generalna. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Autor: MC

Poprzedni artykuł53 pijanych kierowców
Następny artykułKobiety nauczą się bronić