A kto powiedział, że pokarmy trzeba święcić tylko w kościele? Otóż jak udowodnił klub KGHM Zagłębie Lubin wizytę z koszyczkiem  można też z powodzeniem złożyć na stadionie piłkarskim. Kibice Miedziowych wraz z rodzinami przybyli z koszyczkami, by wziąć udział w ceremonii prowadzonej przez księdza kapelana lubińskiego klubu Remigiusza Tobera. 

 

Fani piłki nożnej z Lubina, ale i nie tylko przybyli w Wielką Sobotę 15 kwietnia na stadion KGHM Zagłębie Lubin, by na płycie boiska wziąć udział we wspólnej modlitwie i poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. – Dzisiaj, w Wielką Sobotę, w ten wyjątkowy dzień jest okazja, aby poświęcić  pokarmy przez was przygotowane, szczególnie przez starszych, by się trochę pomodlić, by się zatrzymać, może, by troszkę sobie pomyśleć i uświadomić to, że przemijamy, że pomału z tego świata odchodzimy starzejąc się, ale trzeba pamiętać też o tym, że zostanie po nas to, co jest w życiu dobre, aby tego dobra było najwięcej – mówił na wstępie ksiądz Remigiusz Tobera, zapraszając zebranych do wspólnej modlitwy.

Na lubiński stadion przybyli nie tylko kibice. – Pomysł jest fajny, choć  nie jestem niestety fanką piłki nożnej, ale wspieram moją córkę i dla tego tu jestem. Ten pomysł i podejście do ludzi są bardzo  ciekawe – mówiła Marzena z Lubina. 

Święcenie pokarmów od teraz będzie odbywało się na lubińskim stadionie o czym przekonują organizatorzy, bo sami byli zaskoczeni tak dużą frekwencją. W uroczystości wzięło udział ponad 100 osób. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę