Na kolejny, 42 bieg parkrun przybyło 44 biegaczy oraz 8 wolontariuszy.  Przy pięknej porannej pogodzie poszczęściło się 11 uczestnikom, którzy osiągnęli kolejny rekord osobisty.

Do grupy dołączyli nowi biegacze: Ewelina Kortyszewska, Magdalena Borowiec oraz Tadeusz Dąbrowski, którzy zostali powitani gromkimi brawami.

Był to 50 bieg Andrzeja Sowy, a co za tym idzie otrzymuje czerwoną okolicznościową koszulkę z Londynu za darmo. W kolejce po czerwoną koszulkę czeka Robert Kapiec – 42 biegi, Anna Kołodziej – 32 biegi, Lucyna Stępień – 30 biegów, Piotr Frączek – 28 biegów, Martyna Cichoń – 28 biegów i wielu innych uczestników parkrun. Na stronie www.parkrun.pl/lubin  możemy śledzić wszystkie rezultaty: miejsce w danym biegu, miejsce w swojej  kategorii, najszybszych 500, liczba zwycięstw itd.

Jednak w biegach parkrun najbardziej liczą się uzyskane punkty przyznawane za udział. Najlepsi otrzymują w każdym roku specjalne statuetki oraz nagrody rzeczowe od sponsorów.

“Najważniejsze to przebywanie na świeżym powietrzu w miłym otoczeniu i ruch” – mówi Pani Ela, która jako wolontariusz brała udział 38 razy.

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Pamiętajmy to już wiosna.