Dobiega końca IV cykl zajęć na basenie dla dzieci z terenu Zagłębia Miedziowego. Projekt jest finansowany przez KGHM Polska Miedź S.A. w ramach programu EKO-Zdrowie. Tym razem na basen chodziło w sumie 300 dzieci z kilku miast.

Lubin, Legnica, Głogów, Polkowice i Rudna to miasta w których realizowano program darmowych zajęć dla dzieci.

Miedziowa spółka w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu w różnorodnych programach prowadzi zajęcia sportowe, prozdrowotne. Są lekcje nordick walking dla seniorów. Były zajęcia fitness dla osób z nadwagą.

Lekcje na basenie odbywają w kilku miastach Zagłębia Miedziowego, a prowadzą je wykwalifikowani trenerzy. Wszystkie lekcje są dostosowane do wieku uczestników, a dzieci są podzielone na grupy ze względu na posiadane umiejętności. Młodsze dzieci spędzają czas w wodzie głównie w formie zabawy i zadań do wykonania. Jak mówią ich rodzice, basen wzbudza w maluchach ogromne chęci i widać, że słuchają trenerów. Zajęcia mają nauczyć dzieci podstawowych umiejętności pływania oraz dodać więcej pewności w wodzie. Wszystko z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie. Ten cykl zajęć rozpoczął się w połowie październik, a zakończy wraz z rokiem 2015.

Poprzedni artykułOdnaleziono czworonoga, szukają właściciela
Następny artykułOdznaczenia, kwiaty, gratulacje – WPEC wyróżnia – FOTO