Na Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego w Legnicy uhonorowano lubińskich sportowców i trenerów. Uroczystość wspierana przez KGHM Polska Miedź S.A. odbyła się 7 lutego w hotelu Qubus w Legnicy. Najlepszym zawodnikiem została Natalia Czerwonka.

Wśród wyróżnionych znalazł się prezes klubu lubińskich siatkarzy Cuprum Lubin, Dariusz Biernat, który otrzymał tytuł Osobowość Roku 2014. To nie koniec osiągnięć zespołu Cuprum Lubin. Wśród dziesięciu najlepszych zawodników Zagłębia Miedziowego nagrodę zdobył siatkarz Cuprum Dmytro Pashytskyy. W gronie pięciu najlepszych trenerów znalazł się szkoleniowiec Curpum Lubin, Gheorghe Cretu. – To zaszczyt być na tej gali obok topowych sportowców i trenerów tego regionu. Rok 2014 to przede wszystkim praca zespołowa. Mamy nadzwyczajny zespół zawodników i szkoleniowców, a to sprawiło że jesteśmy silni – Gheorghe Cretu, trener Cuprum Lubin

Spółką, która zdobyła miano najlepszego sponsora sportu w 2014 roku została KGHM Metraco S.A, która wspiera obecnie MKS Zagłębie Lubin piłka ręczna, Zagłębie Lubin piłka nożna, KS Polkowice, Odra Głoska tenis stołowy i klub Maximus koszykówka. – Sport jest rozrywką dla kibiców, ale jest to też forma spędzania czasu dla młodzieży ponieważ kluby sportowe również szkolą młodzież. Zwracamy na to uwag ę mówił Dariusz Petrykowski wiceprezes zarządu KGHM Metraco. Tytuł najlepszego zawodnika roku 2014 przypadł lubiniance Natalii Czerwonce, która niestety nie mogła odebrać nagrody osobiście. Najlepszym trenerem został Łukasz Stawarz z Legnicy.

Poprzedni artykułKu pamięci Żołnierzy Wyklętych
Następny artykułZbadaj stopy dziecka