Od czwartku T-Mobile Ekstraklasa walczy z … rakiem. Miejscowości w których rozgrywane są mecze odwiedza mammobus. Dzisiaj jest w Lubinie. Do 15 przy Cuprum Arena, od 16.30 na Stadionie Zagłębia.

Do 16 maja potrwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Policzmy się”, której celem jest profilaktyka wczesnego wykrywania i leczenia chorób nowotworowych. To właśnie dzięki niej dzisiaj w dniu meczu z Górnikiem Zabrze kobiety mogą wykonać bezpłatne badanie mammograficzne!
Badania mammograficzne to prześwietlenie kobiecych piersi za pomocą promieni rentgenowskich emitowanych przez mammograf. Obraz piersi utrwalany jest na kliszy i dzięki temu radiolodzy oceniający zdjęcia mogą stwierdzić, czy w obrębie piersi nie rozwijają się jakieś zmiany chorobowe.
GDZIE I JAK SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNEGO BADANIA MAMMOGRAFICZNEGO?
Poniedziałek 13 maja :
10:00-15:00 galeria Cuprum Arena
16:30 – 18:30 Stadion Zagłębia
INFORMACJE O BADANIACH MAMMOGRAFICZNYCH
WARUNKI UCZESTNICTWA
– w badaniu może wziąć udział kobieta w wieku min. 35 lat
– badanie wykonywane jest bezpłatnie po okazaniu przez uczestniczkę lub osobę jej towarzyszącą karty kibica Klubu lub aktualnego biletu wstępu na mecz
– potrzebne jest także okazanie dokumentu tożsamości zawierającego PESEL
BADANIE TRWA OD 5 DO 10 MINUT
WYNIKI
Wykonane zdjęcia będzie oceniało niezależnie dwóch radiologów, a wynik badania każda z pań otrzyma pocztą na wskazany adres korespondencyjny.
Kampania „Policzmy się” organizowana jest po raz czwarty przez Fundację Ludzie dla Ludzi.
W dotychczasowych edycjach akcji, „policzyło się” w sumie ponad 50 tysięcy osób. W tym bardzo wielu tych, którzy wygrali swoją walkę z nowotworem i poprzez swój przykład chcą pokazać, że rak to nie wyrok. Na stronie www.policzmysie.pl przez cały rok aktywnie działa społeczność ludzi, którzy wzajemnie się wspierają, wymieniają poradami i prowadzą swoje blogi. A raz w roku, w maju, następuje tytułowe „liczenie się” się z rakiem.