Wspólny pościg lubińskiej i polkowickiej policji za samochodowymi włamywaczami zakończył się zatrzymaniem trzech osób. Dwie tymczasowo aresztowano za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego na terenie powiatu polkowickiego.


Mężczyźni są mieszkańcami Lubina maja od 19 do 27 lat. – Sprawcy w środku nocy z 24/25 stycznia usiłowali włamać się do Volkswagena Passata, który był zaparkowany na parkingu niestrzeżonym w Chocianowie – informuje asp. Daria Solińska, oficer prasowy polkowickiej policji. – Zamierzonego celu nie osiągnęli, gdyż zostali spłoszeni.
W wyniku wspólnych działań z policjantami z Lubina, jeszcze tej samej nocy zostali zatrzymani na terenie powiatu lubińskiego. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze, w trakcie realizacji sprawy udowodnili im również włamanie do innego samochodu zaparkowanego na terenie Polkowic.
Policjanci nadal pracują nad tą sprawą, sprawdzają m. in. czy zatrzymani nie mają innych podobnych przestępstw na swoim koncie. Niewykluczone są również kolejne zatrzymania.

Poprzedni artykułBal dla Mai Bratoń
Następny artykułTragiczna śmierć widza legnickiego teatru