Kultura w Powiecie Lubińskim 2025 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie to rok pełen wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, twórczej energii i lokalnych inspiracji. Już od stycznia mieszkańcy mogli uczestniczyć w licznych koncertach, warsztatach artystycznych, spektaklach teatralnych oraz wystawach. Dzięki temu CDT w Lubinie stało się miejscem bogatego i aktywnego życia kulturalnego w regionie.
W ramach działań stacjonarnych Centrum kontynuowało bogatą ofertę cyklicznych warsztatów artystycznych i zajęć edukacyjnych. Sezon artystyczny 2025/2026 obejmował niemal 60 propozycji. Były to zajęcia sensoryczne i plastyczne dla najmłodszych, a także kreatywne warsztaty dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Ponadto, program umożliwiał rozwój talentów i integrację lokalnej społeczności poprzez sztukę.
Rok 2025 w CDT obfitował również w wydarzenia muzyczne. Od koncertów plenerowych, przez spotkania jazzowe, po koncert świąteczny w grudniu, który stał się już tradycją. Dzięki temu Centrum Działań Twórczych przyciągnęło mieszkańców i gości z całego Powiatu Lubińskiego do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Rok 2025 to także wiele spektakli teatralnych. Wśród nich znalazł się spektakl mikołajkowy „Tam, gdzie rosną prezenty”, który zachwycił dzieci oraz całe rodziny. Dodatkowo, dzięki różnorodnym wydarzeniom teatralnym CDT umocniło swoją pozycję jako ważne centrum kultury w regionie.
W obszarze sztuk wizualnych CDT zorganizowało liczne wystawy, w tym prace narodowego malarza Nikifora oraz poplenerową ekspozycję „Okiem Artysty…”. Wystawy były prezentowane zarówno w galerii CDT, jak i w przestrzeniach miejskich, co pozwoliło szerokiej publiczności odkrywać sztukę współczesną i tradycyjną.
Podsumowując, kultura w Powiecie Lubińskim 2025 w CDT to setki godzin twórczej działalności, dziesiątki wydarzeń, setki uczestników warsztatów i widzów koncertów. Ponadto, artystyczne refleksje i projekty rozbrzmiewały w całym regionie. Dziękujemy artystom, partnerom, instruktorom, wolontariuszom oraz publiczności za wspólnie spędzony, kreatywny rok.
