Grupa lubinian pracujących w firmie Projekt Multimedia ma szanse na ważne wyróżnienie w branży audiowizualnej. Już 6 lutego podczas finału w Amsterdamie okaże się czy ważna statuetka trafi w ręce autorów projektu multimedialnego, który znalazł się wśród 82 najlepszych, wybranych z całego świata. 

 

Firma Projekt Multimedia finalistą konkursu, w którym walka toczy się o ważne wyróżnienie. Ekspozycja pn. „Kierunek zdrowie” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zakwalifikowała się do prestiżowego grona finalistów międzynarodowego konkursu branży AV. Jury InAVation Awards doceniło niezwykle zróżnicowaną pod względem technologicznym wystawę i jej walory edukacyjne. Realizacja firmy Projekt Multimedia znalazła się w gronie 82 najlepszych projektów, spośród ponad 300 z całego świata, zgłoszonych do walki o statuetkę.

Konkurs InAVation Awards ma już 11-letnią tradycję. Podczas każdej edycji spośród specjalistów z branży audiowizualnej wyłaniane są najwybitniejsze realizacje. W tym roku finałowe projekty podzielono na 11 grup. Wystawa „Kierunek Zdrowie” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zakwalifikowała się do ścisłej czwórki w kategorii „Healthcare”. O statuetkę InAVation Awards 2018 powalczy z realizacjami z Wielkiej Brytanii, Austrii i Australii.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. „Kierunek Zdrowie” to jedna z ośmiu wystaw, znajdujących się w obiekcie. Interaktywne stanowiska, nie tylko wyjaśniają skomplikowane kwestie medyczne w przystępny sposób, ale również sprzyjają kształtowaniu pozytywnych postaw i zwiększeniu świadomości społecznej. Strefy ekspozycyjne zostały wyposażone w zróżnicowane rozwiązania multimedialne: dotykowe monitory, projektory, system RFiD, system Beacon, ultradźwiękowy czujnik odległości, system Kinect, czujniki Halla, elementy mechatroniki i wiele różnorodnych aplikacji. Wystawa powstała dzięki kooperacji i zaangażowaniu dwóch firm: Projekt Multimedia Sp.z.o.o., która zajmowała się doborem i instalacją multimediów oraz Deko-Bau Sp.z.o.o., która wyprodukowała ekspozycję.

– Na 250 m2 powierzchni obiektu stworzyliśmy aż 18 zróżnicowanych stanowisk. Wyzwaniem przy realizacji projektu było zintegrowanie tak wielu rozwiązań technologicznych, a także dostarczenie do wszystkich urządzeń dedykowanego kontentu i aplikacji. – wyjaśnia Łukasz Skibiński, dyrektor ds. projektów i wdrożeń w firmie Projekt Multimedia Sp. z.o.o. – Wystawa jest poszerzeniem oferty edukacyjnej Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Stworzone przez nas stanowiska są angażujące i pogłębiają wśród gości wiedzę z zakresu zdrowia. W placówce zastosowaliśmy rozwiązania dostosowane do zróżnicowanych grup wiekowych, aby z ekspozycji mogły z jednakowym zaangażowaniem korzystać całe rodziny.

Stanowiska wystawy wzajemnie się dopełniają, przedstawiając zdrowie w sposób wielowymiarowy. W każdym z nich zastosowano inne, ciekawe rozwiązanie. Zwiedzający może np. za pomocą specjalnej aplikacji zobaczyć jak wygląda jego szkielet! Wystarczy, że użytkownik stanie przed dużym, interaktywnym ekranem, na którym natychmiast pojawi się obraz jego układu kostnego. Dzięki kolejnemu stanowisku dzieci chętnie uczą się dbania o zęby. Ich zadaniem w tym miejscu jest wyszczotkowanie ogromnego, trójwymiarowego modelu otwartej jamy ustnej. Jeśli użytkownik wystarczająco dokładnie czyści za pomocą gigantycznej szczoteczki, zęby się rozświetlają. Ogromne wrażenie na zwiedzających robi również symulator wypadku. Użytkownicy wsiadają do specjalnie przystosowanej, dwuosobowej kabiny samochodu. W miejscu przedniej szyby znajduje się ekran, na którym odtwarzana jest animacja dająca wrażenie rzeczywistej jazdy. Stanowisko to pokazuje różnice w prowadzeniu pojazdu przed i po spożyciu alkoholu. Jednym z ciekawszych punktów jest gra polegająca na sterowaniu aplikacją za pomocą siły umysłu. Użytkownicy siadają po przeciwnych stronach toru. Kiedy zakładają na głowę specjalne opaski, na monitorze pojawiają się dwa pola z zapisem ich fal mózgowych. Zadaniem gracza jest przemieszczenie widocznej na ekranie kulki w stronę przeciwnika jedynie za pomocą myśli.

Finał konkursu InAVation Awards 2018 odbędzie się 6 lutego w Amsterdamie, podczas największych w Europie, międzynarodowych targów Integrated Systems Europe 2018.

inf/fot. Projekt Multimedia

Poprzedni artykułZostań pilotem
Następny artykułNowi entuzjaści parkrun w Lubinie – FOTO