Od kilku dni funkcjonuje już nowy system nocnej i świątecznej  opieki medycznej. Z dniem 1 października pomocy lekarskiej w Lubinie nie szukamy już w Medicusie przy Leśnej. Lekarze przyjmują w szpitalu przy Bema i placówce MCZ przy Skłodowskiej. Oba punkty rozdzieliły pacjentów. Warto zapoznać się kto i gdzie, w razie czego, powinien się udać. 

Pacjenci należący do lekarzy rodzinnych w MCZ oraz wszyscy pracownicy KGHM po pomoc lekarską nocną i świąteczną udadzą się do szpitala MCZ przy ulicy M. C. Skłodowskiej. Pozostali mieszkańcy Lubina oraz Ścinawy powinni trafić do punktu nocnej i świątecznej pomocy ambulatoryjnej przy Bema na SOR. Mieszkańcy Chocianowa, Rudnej i terenu polkowickiego taki punkt mają w Polkowicach w Centrum Usług Medycznych. –  Co do wskazań, pacjenci muszą mieć świadomość, że porady są udzielane w przypadku doraźnych zdarzeń czyli w zaostrzeniu lub pojawieniu się chorób, których domowe leczenie nie sprawdziło się lub nie dało efektu, bądź przedłużanie udzielenia pomocy medycznej do chwili gdy czynne są Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej niesie ryzyko, iż pogorszy się stan zdrowia. Na naszych stronach internetowych MCZ będą informacje o wskazaniach i możliwości uzyskania świadczeń oraz o świadczeniach, których pacjent nie uzyska. To informacje pozyskane ze strony NFZ i tego będziemy się starali trzymać – wyjaśnia doktor Bartosz Bednarkiewicz,lekarz -koordynator Izby Przyjęć w  MCZ. 

Więcej informacji na temat opieki nocnej i świątecznej pomocy ambulatoryjnej można uzyskać w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie w budynku główny szpitala w gabinecie 26 na parterze lub pod numerem tel. 76 84 60 406 oraz w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie w budynku SOR lub pod numerami telefonów tel. 76 840 16 00, 840 16 90. W tym punkcie dla najmłodszych pacjentów zapewniony zostanie dodatkowo dyżur pediatryczny w soboty, niedziele i święta, od godziny 9.00 do 17.00

Podział pacjentów pozwoli uniknąć tworzenia się kolejek i długiego oczekiwania na pomoc. 

Poprzedni artykułŚciągnęli krew z Centrali KGHM
Następny artykułKS Sudety vs. SMK Lubin rocznik 2004 – FOTO

1 KOMENTARZ

  1. A co to za wymuszona rejonizacja? Przecież każdy może iść tam gdzie mu pasuje, niekoniecznie do swojego lekarza pierwszego kontaktu. A co do kolejek… były i bedą…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.