Wicemistrz Polski ograł Mistrza Polski w szlagierze 3. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Metraco Zagłębie Lubin, po bardzo dobrym meczu pokonało Vistal Gdynia 28:21 (14:13) i po trzech spotkaniach ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Dzięki wygranej miedziowe zostały nowym liderem rozgrywek! Popis strzelecki dała dziś Żana Marić, która zdobyła 12. bramek oraz golkiperka miedziowych Monika Wąż.

Vistal zgubił piłkę w ataku i po chwili przegrywał 0:1. Atomowym rzutem z drugiej linii popisała się Żana Marić. Na jej bramkę odpowiedziała Patricia Matieli, ale kilkanaście sekund później z koła po podaniu Marić rzuciła Jovana Milojević. Na pierwsze prowadzenie w meczu – 3:2 gdynianki wyszły w czwartej minucie. W 11. minucie, przy wyniku 5:6, Monikę Maliczkiewicz w bramce zmieniła Monika Wąż, która od razu popisała się udaną interwencją. To dało sygnał jej koleżankom z drużyny, które rzuciły dwie bramki z rzędu i odzyskały prowadzenie.

Pierwsza połowa mogła się podobać kibicom, emocji nie brakowało, a wynik cały czas był na „styku’. Na dwie bramki miedziowym udało się odskoczyć w 20. minucie, po trafieniu Aliny Wojtas.  Do szatni lubinianki, głównie za sprawą świetnie spisującej się w bramce Moniki Wąż i bezbłędnej Żany Marić, schodziły wygrywając 14:13.

W drugiej połowie pierwsza bramka padła po trzech minutach. Zdobyła ją najskuteczniejsza na parkiecie Żana Marić. Gdynianki miały swoje szanse, aby doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na Monikę Wąż. Tym samym przewaga leżała po stronie miedziowych.

Przełomowy był moment między 37 a 40. minutą, kiedy lubinianki rzuciły trzy bramki z rzędu i było 18:14. Mistrzynie Polski dwoiły się i troiły, aby zdobyć drugą bramkę pop przerwie, ale defensywa miedziowych niczym mur była nie do przejścia. Kolejne udane akcje, zarówno w obronie, jak i ataku podcinały skrzydła gdyniankom. Strzelecką niemoc swojej drużyny przełamała dopiero w 47. minucie Patricia Matieli, zdobywając bramkę numer 15 dla Vistalu. W tym momencie Metraco Zagłębie miało na swoim koncie 19 trafień i kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń.

Dziesięć minut przed końcem Agnieszka Truszczyńska wzięła czas dla swojej drużyny przy wyniku 22:16 dla miedziowych. Vistal nie mógł już wiele zdziałać, przy tak dysponowanej obronie gospodyń i skuteczności Żany Marić. Mecz zakończył się pewną wygraną Metraco Zagłębia Lubin 28:21!

MVP meczu: Żana Marić i Monika Wąż (Metraco Zagłębie)

Mertraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 28:21 (14:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Trawczyńska 1, Buklarewicz , Wasiak 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Ważna 1, Marić 12, Wojtas 1, Belmas 1, Pielesz 3, Milojević 2.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Zych 2, Łabuda 2, Janiszewska 5, Kozłowska 2, Szarawaga, Matieli 3, Stanulewicz 1, Kulwińska 1, Uścinowicz 1, Pękala 1, Gutkowska, Borysławska 2, Błaszkowska 1.

Sędziowie: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota, Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski