W CK Muza w Lubinie 11 czerwca odbył się finał XXIV Dziecięcego Konkursu Wokalnego „O Złotą Nutkę”. Na scenie zaprezentowało się 13 młodych wokalistów. O szczyt podium walczono w dwóch kategoriach wiekowych. Konkurs przyciąga dzieci z całego powiatu.

 
Spośród blisko 70 osób, które zgłosiły się do konkursu podczas eliminacji wyłoniono 13, które w niedzielę 11 czerwca zaprezentowały się przed publicznością. W Koncercie Finałowym wystąpili:
Dawid Krężel, Emilia Turbak, Paulina Techmańska, Oliwia Stefanowska, Aleksandra Naglik, Karolina Ziemlicka, Piotr Pączkowski, Matylda Zimna, Joanna Banach, Alicja Smyk, Martyna Kuzniak, Barbara Krak i Hanna Telatyńska. Listę zwycięzców CK Muza opublikuje już w poniedziałek 12 czerwca.
Do konkursu rokrocznie zgłaszają się dzieci nie tylko z Lubina, ale też z pobliskich miejscowości, jak Rudna Ścinawa czy Ksieginice. Młodych wokalistów oceniało profesjonalne jury w osobach Anna Łukaszów – wokalistka zespołu Sing Sing, absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, Beata Dunin-Wąsowicz – sopranistka, absolwentka wydziału Wokalno–Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Kamil Lis – pedagog, logopeda, nauczyciel muzyki i zawodowy muzyk wokalista. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, w którym ukończył Wydział Wokalny. Głos kształcił pod kierunkiem profesorów z gdańskiej i wrocławskiej akademii muzycznej. Obecnie pracuje jako instruktor wokalny w Chocianowskim Ośrodku Kultury.
Dzieci oceniane był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – IV szkół podstawowych oraz V,VI wraz z pierwszą klasą gimnazjum.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę