W maju Turniej Bocci, a 2 czerwca wspólna zabawa na przedstawieniach teatralnych, warsztaty i integracja – tak w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie świętowano w tym roku Dni Godności osób Niepełnosprawnych. 

 

Młodzież z SP 8, SP 14, II LO oraz Zespołu Szkół Integracyjnych złożyła wizytę wychowankom Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Na scenie z przedstawieniami wystąpili podopieczni ZSiPO oraz II LO.  Dobra zabawa trwała nie tylko podczas spektakli, ale też w trakcie warsztatów prowadzonych przez psychologa i pedagoga ZSiPO. – Nasze dzieci i młodzież prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Przedstawiały wiersz “Rzepka”. Był taniec, a dzieci z Liceum też pokazały przedstawienie pt. “W świecie bajek”. W tym roku postawiliśmy na hasło “Bawmy się razem”. W ramach tego samego hasła są też warsztaty dla młodzieży  – mówiła Aneta Wajman po wydarzeniu. 

Rokrocznie grono pedagogiczne ZSiPO dba, by dzieci i młodzież uczciły Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.Święto to pozwala na zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby borykające się zarówno z trudnościami zdrowotnymi natury fizycznej, jak i psychicznej.  Chodzi o podkreślenie, że wszyscy niezależnie od stanu zdrowia są równi i mają równe prawa do szczęścia i spełniania marzeń. Integracyjne wydarzenia przygotowywane przez ZSiPO pozwalają przedstawić podopiecznych jako osoby dążące do realizacji marzeń, pełne pasji i talentów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę