Zwycięzcom 3. Konkursu Akademia Sztuki przygotowanego przez WTZ Akademia Życia uroczyście wręczono nagrody za prace plastyczne i literackie. Jury wyróżniło zarówno najmłodszych jak dorosłych. Konkurs rokrocznie ma na celu promowanie sztuki osób niepełnosprawnych. Wraz z wręczeniem wyróżnień w Galerii Wzgórze Zamkowe miał miejsce wernisaż stworzonych prac. 

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej Akademia Życia dają już po raz trzeci okazję spełnienia tym, którzy czują w sobie artystyczną duszę. III konkurs Akademia Sztuki cieszył się w tym roku ogromną popularnością, a to sprawiło, ze jury miało trudne zadanie, by wybrać zwycięskie prace plastyczne i literackie. – Konkurs odbywa się po raz czwarty, a po raz trzeci w Lubinie. mam nadzieję,  że będziemy to kontynuować. To pozwala pokazywać twórczość, która na co dzień pozostaje w  Warsztatach i szkołach. Dziękuję za liczne przybycie. Chciałabym, by wszyscy odnieśli wrażenia estetyczne oglądając wystawę.  – mówiła Wanda Doszko kierownik WTZ Akademia Życia prowadzonych pod skrzydłami  Stowarzyszenia Dać Nadzieję. 

Prace można podziwiać w Galerii Wzgórze Zamkowe. W tym roku nową kategorią była liryka. Osoby niepełnosprawne mogły podzielić się swoją sztuką pisaną. Wiersze były ogromnie wzruszające i podejmowały różną tematykę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę