Męską i żeńską kadrę Miedziowych Rugby Lubin mieli okazję poznać w ostatnią niedzielę mieszkańcy miasta, który wybrali się do lubińskiej galerii. Rugbyści i rugbystki po prezentacji pokazywali na czym polega gra jajowatą piłką.

– Podczas prezentacji w galerii Cuprum Arena, lubinianie mieli okazję poznać kilka zasad gry w rugby, ale przede wszystkim po raz pierwszy w historii spotkać się twarzą w twarz z zawodnikami i zawodniczkami Klubu Rugby Miedziowi Lubin – opowiada wiceprezes lubińskiego klubu rugby, Marcelina Falkiewicz.

Na tydzień przed pierwszym w historii turniejem Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w Lubinie oraz meczem Miedziowych z Watahą Zielona Góra, rugbyści postanowili wspólnie z mieszkańcami spędzić niedzielne popołudnie i osobiście zaprosić ich na swoje mecze.

Prezentacja odbyła się na tydzień przed Wielkim Weekendem Rugby, który wystartuje już w najbliższy weekend. W sobotę, 1 kwietnia, do naszego miasta zjedzie 11 najlepszych kobiecych drużyn rugby, które powalczą o złoty medal Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet. Nazajutrz natomiast na lubinian będzie czekał mecz odmiany piętnastkowej pomiędzy Miedziowymi Lubin a Watahą Zielona Góra.

– To niepowtarzalna okazja, by w jeden weekend poznać dwa oblicza rugby! To pierwszy sezon lubińskiej żeńskiej drużyny rugby i pierwsze Mistrzostwa Polski w Rugby 7 Kobiet, które organizujemy w Lubinie. Historia pisze się na naszych oczach. Pierwszy gwizdek w sobotę już o godz. 10. Musicie tam być! – zachęca wiceprezes Klubu Rugby Miedziowi Lubin, Marcelina Falkiewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę