Nie było niespodzianki w derbowym meczu, rozegranym w ramach ostatniej serii rundy zasadniczej PGNiG Superligi Kobiet. Metraco Zagłębie Lubin pokonało KPR Kobierzyce 33:16 (16:8) i do decydującej fazy sezonu przystąpi przynajmniej z drugiego miejsca.

Lubinianki od początku narzuciły derbowym rywalkom swój styl gry. Co prawda na trafienie Żany Marić odpowiedziała wychowanka Zagłębia, Julia Walczak, ale po pięciu minutach było 4:1 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Najwięcej problemów w tej części meczu sprawiały KPR-owi Agnieszka Jochymek i Żana Marić, które w dziesięć minut do bramki beniaminka trafiały siedem razy, zdobywając tym samym wszystkie bramki dla swojej drużyny. Miedziowe były na prowadzeniu, ale przyjezdne trzymały kontakt. Lubinianki swoją przewagę zaczęły budować od piętnastej minuty, zdobywając trzy bramki z rzędu i wychodząc na prowadzenie 10:5. W 20. minucie swoją pierwszą bramkę po powrocie po kontuzji rzuciła Karolina Semeniuk, między słupkami nie do przejścia była Monika Maliczkiewicz (pod koniec pierwszej połowy opuściła plac gry), a kolejne trafienia dokładała Agnieszka Jochymek. „Agent” przy 100-procentowej skuteczności w pierwszej połowie rzuciła aż siedem bramek, Metraco Zagłębie do przerwy prowadziło wyraźnie, bo 16:8.

W przerwie spotkania poza tradycyjnym rzutem w poprzeczkę odbyła się krótka prezentacja żeńskiej drużyny rugby – Miedziowe Rugby Lubin. Dziewczyny zaprosiły sympatyków piłki ręcznej na prezentacje zespołów męskiego i żeńskiego która odbedzie się dzisiaj (niedziela) w Cuprum Arenie (więcej informacji TUTAJ)

Drugą połowę zawodniczki beniaminka PGNiG Superligi rozpoczęły od mocnego uderzenia, rzucając dwie bramki w niespełna minutę. Pierwsze trafienie Metraco Zagłębia miało miejsce cztery minuty po zmianie stron, kiedy z drugiej linii rzuciła Juliana Malta. W 36. minucie przewaga lubinianek wzrosła do dziesięciu bramek i utrzymywała się przez większość drugiej połowy. W 38. minucie kibice wstrzymali oddech, kiedy na parkiet upadła Żana Marić. Chorwacka rozgrywająca na plac gry już nie powróciła. W 40. minucie na parkiecie pojawiła się wychowanka Zagłębia Adrianna Kurdzielewicz, która swoje wejście udokumentowała bramką z rzutu karnego, na parkiecie zobaczyliśmy też kolejną młodą wychowankę Julię Bilik, która również wpisała się na listę strzelców. Miedziowe pokonały KPR różnicą siedemnastu trafień.

MVP meczu: Agnieszka Jochymek (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 33:16 (16:8)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 2, Załęczna 1, Semeniuk 2, Buklarewicz 3, Piechnik 3, Marić 5, Jochymek 8, Milojević , Malta 3, Kurdzielewicz 2, Bilik 1, Milojević 3.

KPR: Słota, Demiańczuk – Jakubowska 1, Skalska 2, Mączka 1, Wojda , Wesołowska 1, Kaźmierska 2, Szymańska 2, Bartkowska , Linkowska 3 , Daszkiewicz , Walczak 2, Sobczyk 1, Michalak 1 .

Sędziowie: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski

Widzów: 726 (w tym 60 z Kobierzyc)