W Głogowie i w Lubinie z okazji 60 – lecia odkrycia złóż miedzi przez Jana Wyżykowskiego odbyły się koncerty jubileuszowe.  Artystyczne uczty odbyły się  w kościołach, a przed publicznością wystąpili m.in. Marcin Wyrostek z zespołem Corazon oraz Kaliska Orkiestra Symfoniczna. 

Wstęp był wolny a przeżycia widzów nie do opisania. KGHM Poslka Miedź S.A. zaprosił głogowian w piątek 24 marca, a lubinian w sobote 25 marca na koncerty jubileuszowe z udziałem gwiazd muzycznych. Wystąpili Kayah, Marcin Wyrostek z zespołem Corazon, Anna Bystroń oraz Kaliska Orkiestra Symfoniczna. W Głogowie wydarzenie miało miejsce w Kościele Marii Panny Królowej Polski, zaś w Lubinie w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe –

 – Przypadł mi zaszczyt powitać Państwa jako gospodarz tej świątyni, oczywiście z woli księdza Biskupa Legnickiego na jubileuszowym koncercie. Witam przedstawiciela księdza biskupa w osobie księdza kanclerza Józefa Lisowskiego obecnego wśród nas. Witam wszystkich parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli zarządu KGHM, gości z  kopalń, hut i wszystkich tu obecnych. Jest to wydarzenie na pewno wielkiej wagi. 60 lat temu odkryto złoża miedzi, które zadecydowały o rozwoju naszego regionu i równocześnie dobru naszej ojczyzny. Dziś chcę podziękować i pogratulować firmie KGHM Polska Miedź za zorganizowanie tego jubileuszowego koncertu, w imieniu państwa i własnym pragnę powitać wszystkich wykonawców wraz z orkiestrą symfoniczną z Kalisza, Państwu pragnę życzyć bogatych i miłych duchowych wrażeń z koncertu – mówił Wiesław Migdał, ks. prałat w lubińskiej parafii Kolbego.

– Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, nie tylko ze względu na wspaniały koncert, który możemy powiedzieć, że jest to dla nas  wspaniałą ucztą duchową, misterium pasyjne przygotowania do świąt Wielkiejnocy. Jesteśmy w połówce wielkiego postu, będziemy przeżywać to, co jest najwspanialsze jeśli chodzi o nasze przygotowania. Tak się szczęśliwie składa, że ten dzień jest dla mnie szczególny ponieważ, jeszcze dzisiaj przed południem obchodziliśmy 25. rocznice ustanowienia Diecezji Legnickiej. Jednocześnie dzisiejszy dzień 25 marca jest w kościele dniem uroczystości Zwiastowania, to równo za 9 miesięcy będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Tak się złożyło że poproszono mnie, by przemówić nie tylko żeby w imieniu Legnickiego biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, ale też w imieniu zarządu KGHM Polska Miedź S.A.  – mówił ks. kanclerz Józef Lisowski. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę