Jak odróżnić osę od pszczoły? Jaką rolę pełnią pszczoły na ziemi? Jak prowadzić pasiekę? Na te pytania postara się odpowiedzieć 14 Drużyna Harcerska “Tam i z Powrotem”, która jako pierwsza w Polsce przy pomocy Stowarzyszenia Bartników LGOM stworzyła projekt Harcsieka.

14 Drużyna Harcerska “Tam i z Powrotem” to jednostka działająca od 5 lat w Hufcu Lubin. Podczas tych 5 lat uczestniczyli w wielu akcjach, biwakach, rajdach, obozach. Byli organizatorami przedsięwzięć na szczeblu szczepowym oraz hufcowym. Od tego roku w drużynie prężnie działa zastęp starszoharcerski, który zabrał się za organizację pierwszego w historii naszej drużyny na tak wielką skalę projektu, czyli za organizację Harcsieki.

Harcsieka jest realizowana w ramach projektu starszoharcerskiego. Projekt ten zakłada przeprowadzenie 4 warsztatów w przedszkolach i szkołach mających na celu uświadomienie najmłodszych jak ważną rolę pełnią pszczoły. Wiele dzieci (ale również i starszych osób) nie potrafi odróżnić pszczół od os! Najwyższy czas to zmienić! Prócz przeprowadzenia warsztatów zamierzamy założyć edukacyjną pasiekę w której będą odbywały się praktyczne warsztaty przy pszczołach oraz teoretyczne wykłady w pobliskiej świetlicy. Z takich wykładów będzie mógł skorzystać każdy! W trakcie lata zamierzamy również przeprowadzić zajęcia dla młodzieży w różnych grupach wiekowych! Całość projektu realizujemy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bartników LGOM.

Więcej informacji na stronie : https://harcsieka.wixsite.com/pasieka oraz na funpage: https://www.facebook.com/harcsieka/

inf: https://harcsieka.wixsite.com/ fot. archiwum portalu

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę