Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin bez najmniejszych problemów pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:23 (17:10). Na parkiecie po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją pojawiła się Paulina Piechnik, która zdobyła cztery bramki.

Pierwsza ofensywna akcja przyjezdnych zakończyła się faulem ze strony miedziowych, ale Andela Ivanović nie wykorzystała szansy i piłka po jej rzucie karnym trafiła w słupek. Wynik spotkania otworzyła ze skrzydła Kinga Grzyb, ale dwa z rzędu trafienia Moniki Kopertowskiej dały Piotrcovii pierwsze prowadzenie. Lubinianki szybko jednak zaczęły budować swoją przewagę i po dziesięciu minutach wygrywały 6:3. Chwilę później o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych, przy wyniku 7:3. W grze Piotrcovii niewiele się zmieniło i to miedziowe zdobywały kolejne bramki. Po kwadransie na tablicy wyników było 9:4.

Seria Victorii Belmas sprawiła, że chwilę później miedziowe wygrywały różnicą sześciu bramek. Po stronie ekipy z Piotrkowa najczęściej rzucały Monika Kopertowska i najbardziej doświadczona Agata Wypych. Nie do zatrzymania jednak była Kinga Grzyb, która rzucała jak na zawołanie. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy na parkiecie pojawiła się Paulina Piechnik. Dla „Puko” był to pierwszy występ po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją i żmudną rehabilitacją. Miedziowe, schodząc do szatni wygrywały wyraźnie, bo różnicą siedmiu trafień.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od wyrównanej gry, po czym lubinianki zaczęły „odskakiwać”. W 37. minucie na listę strzelców wpisała się Paulina Piechnik, a chwilę później o czas poprosił Rafał Przybylski. Lubinianki zbliżały się do granicy dziesięciu bramek przewagi, w czym duża zasługa bardzo dobrej gry w obronie, podpartej udanymi interwencjami Moniki Wąż.

W ofensywie nie do powstrzymania była Kinga Grzyb, ale równie inne zawodniczki Metraco Zagłębia grały skutecznie. Kwadrans przed końcem, po trafieniu Agnieszki Jochymek było 24:14 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Mecz zakończył się wynikiem 31:23.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 (17:10)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Załęczna 1, Grzyb 8, Buklarewicz 1, Piechnik 4, Ważna 3, Marić 3, Jochymek 4, Belmas 5, Malta , Milojević 2.

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska , Matyja, Klonowska 2, Kopertowska 7 , Marszałek 2, Wypych 7, Szafnicka 2, Ivanović , Jałoszewska, Belmas 2, Despodovska 1, Dronzikowska.

Sędziowie: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga, Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski

Widzów:  1522

inf: zaglebie.lubin.pl