Podczas 90 biegu parkrun Lubin udekorowano symbolicznymi medalami uczestników za osiągnięcia na biegach parkrun.

Na kolejne spotkanie parkrun przybyło 48 uczestników oraz wolontariusze, dzięki którym mogą odbywać się biegi w Lubinie.

Tradycyjnie powitano uczestniczących po raz pierwszy w biegach: Natalię Jasińską, Grażynę Krakowiak, Natalię Chocholską, Kacpra Stadnickiego, Jakuba Tarasiaka oraz Marcina Oleksy. Wszystkim życzymy udanych parkrunowych biegów. Warto dodać, że nasza nowa juniorka Natalia została zarejestrowana pod numerem 3.278.860.

Marcin Kaczanowski, Konrad Warych oraz Robert Kapiec jako pierwsi przybyli na metę a z pań Renata Jędrasiak, Lucyna Stępień oraz Elżbieta Palej.

Po pokonaniu dystansu 5 kilometrów na każdego uczestnika czekała herbatka, słodycze, domowe wypieki, które przynieśli uczestnicy – zwycięzcy, osiągający najlepsze wyniki w rocznej kwalifikacji punktowej.

Piękna słoneczna jak na tę porę roku pogoda sprzyjała biegaczom – to dodatkowy dla nich prezent. Ciekawostką może być fakt, że na biegach parkrun nie pada deszcz. Na 90 dotychczasowych biegach tylko 2 razy spadło z nieba trochę kropli.

Na zakończenie, koordynator parkrun Lubin dokonał dekoracji uczestników, którzy w rocznej klasyfikacji punktowej zdobyli najwięcej punktów. Pani Irena Budzińska zajęła I miejsce – 3326 punktów. II miejsce pani Lucyna Stępień – 2774 punkty. III miejsce pani Barbara Kluba – 2729 punktów. Wśród mężczyzn I miejsce zajął Robert Kapiec, który ma na swoim koncie 90 biegów a więc nie opuścił żadnego biegu – zdobył 3555 punktów, II miejsce pan Zdzisław Bortnik – 3107 punktów a na III miejscu pan Andrzej Kucab – 2947 punktów. Statuetkę dla najlepszego wolontariusza otrzymała Ewa Pacynia a najlepszą w kategorii junior została Wiktoria Hagel.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w biegach.
Pamiętajmy jednak, że parkrun to nie wyścigi i każdy pokonuje dystans według własnych możliwości, dowolnym tempem, biegiem, marszobiegiem lub dynamicznym marszem z kijkami lub bez. Jedyny wymóg to jednorazowa rejestracja na stronie www.parkrun.pl/lubin w czym wolontariusze chętnie pomagają a uczestnictwo jest bezpłatne.