Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin bez większych problemów poradziły sobie z akademiczkami z Gdańska. Miedziowe pewnie pokonały AZS Łączpol AWFiS 34:23 (17:10) i wróciły na trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Do drugiego Vistalu, Metraco Zagłębie traci już tylko dwa punkty.

Miedziowe potrzebowały dwóch akcji, aby rzucić bramkę. Kontrę Metraco Zagłębia Lubin wykorzystała Kinga Grzyb. Z karnego wyrównała Adrianna Górna, ale kilkanaście sekund później lubinianki znów były na prowadzeniu, po rzucie ze skrzydła Agnieszki Jochymek. Po pięciu minutach było 3:1 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Tym razem mocnym rzutem popisała się Małgorzata Mączka. W dziesiątej minucie o czas poprosiła trener Edyta Majdzińska. AZS przegrywał wówczas 3:6. Słowa opiekunki przyjezdnych nie przyniosły efektu, gdyż miedziowe dorzuciły cztery kolejne bramki i było 10:3. Lubinianki trafiały nawet w osłabieniu i przed upływem kwadransa Edyta Majdzińska znów poprosiła o czas. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie, to Zagłębie nadawało ton grze i do przerwy prowadziło 17:10. W pierwszej części spotkania połowę bramek akademiczki rzuciły z rzutów karnych.

Po zmianie stron zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin szybko pozbawiły rywalki złudzeń. Akademiczki miały spore problemy ze stworzeniem sytuacji rzutowych, nie potrafiły sobie także poradzić z lubińską defensywą. Przed upływem kwadransa drugiej połowy przewaga miedziowych zbliżyła się do dziesięciu bramek. Ta bariera została przekroczona w 54. minucie – 31:21. Lubinianki powiększyły jeszcze tę przewagę, bez problemów odniosły zwycięstwo nad rywalem z Gdańska i umocniły się w ścisłej czołówce rozgrywek.

MVP meczu: Żana Marić (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 34:23 (17:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 3, Grzyb 2, Mączka 5, Semeniuk 4, Buklarewicz 4, Wiertelak 1, Ważna 3, Marić 9, Jochymek 3, Belmas, Milojević.

AZS: Kajumowa, Chojnacka – Mazurek 1, Siódmiak 3, Kalska 2, Żukowska , Górna 8, Stachowska ,3 Tomczyk , Masna 2, Gędłek , Hartman, Ciura, Cirjan, Skonieczna 4.

Sędziowie: Jakub Jerlecki, Michał Łabuń
Delegat ZPRP: Marek Musiał