W niedzielę 13 listopada na stadionie przy ulicy Rajskiej w Bolesławcu odbył się pojedynek województw w rugby dolnośląskie vs. lubuskie.

Na przeciw siebie stanęły połączone siły Rugby Wrocław, Miedziowych Lubin i Husara Bolesławiec kontra zawodnicy drużyny Wataha Zielona Góra. Miedziowych reprezentowało 8 zawodników: Tomasz Nimczyk, Michał Czarny, Marcin Zatoński, Łukasz Stankiewicz, Szymon Stankiewicz, Krystian Ilmak, Sławomir Woźniak oraz Marek Bienias. Mecz rozegrany został w formie 3×20 min. i zakończył się zwycięstwem popularnych dzików 41:5. Nie brakowało mocnych szarż i spektakularnych rajdów. Gospodarze w kluczowych momentach popełniali sporo błędów wynikających z braku zgrania, natomiast goście imponowali skutecznością i konsekwencją w obronie. Po ostatnim gwizdku sędziego odbyła się tradycyjna i charakterystyczna dla wszystkich meczów w rugby tzw “trzecia połowa”. Obie drużyny spotykają się na wspólnej biesiadzie i dziękują sobie za walkę na boisku.

Przypominamy również ze przez całą zimę Miedziowi Lubin prowadzą rekrutacje do drużyny seniorów. Treningi odbywają się we wtorki o 19 na boisku orlik przy SP10. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę