Wszędzie barwy biało – czerwone, wzruszenie, patriotyczne pieśni, wiersze, tańce i gromkie brawa – tak w kilku słowach można opisać uroczystość, jaką z okazji Święta Niepodległości dla rodziców i innych zaproszonych gości przygotowali podopieczni przedszkola miejskiego nr 1 w Lubinie. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem prezentowały przygotowany repertuar. 

               Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – w myśl tego przysłowia dyrekcja i kadra pedagogiczna przedszkola miejskiego nr 1 w Lubinie zmobilizowała najmłodszych do udziału  w uroczystej akademii z okazji 11 listopada. Maluchy tak mocno wcieliły się w swoje role, że widzowie uronili sporo łez i to nie tylko z dumy, ale też z patriotycznego wzruszenia. Wśród zaproszonych gości oprócz rodziców obecni byli samorządowcy lokalni. Prezydenta miasta reprezentowała Marzena Reutt.

– W imieniu pana prezydenta i swoim własnym chciałam podziękować pani dyrektor, gronu pedagogicznemu i dzieciom za to wzruszenie, za radość, która zrodziła się nie tylko w moim sercu – mówiła Marzena Reutt po uroczystości.

– To ważne, że już w przedszkolu wychowawcy dbają o to, by wspierać nas rodziców w pielęgnowaniu tak ważnych wartości jak patriotyzm. Nie spodziewałam się, ze to będzie tak piękne – mówiła ze łzami w oczach jedna z lubinianek, której córka uczęszcza do palcówki. 

Maluchy faktycznie mocno wczuły się w swoje role i z ogromnym przejęciem deklamowały wiersze, śpiewały piosenki i występowały w ludowych strojach. Przedszkolaki z dumą nosiły barwy narodowe, w które był ustrojony. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę