Pot wylany na parkiecie hali sportowej ZSZiO przy KEN w Lubinie, słodkie ciasta domowej roboty do sprzedania, loteria fantowa – wszystko po to, by pomóc małemu chłopcu cierpiącemu na padaczkę lekooporną. Górnicy z oddziału K- 1 ZG Rudna po raz trzeci zorganizowali Turniej Piłki Siatkowej z myślą o chorym dziecku. Po raz drugi zagrano dla Filipka. 

Wiosną w Polkowicach, pod koniec września w SP 14 w Lubinie, teraz w hali szkoły na tzw. zakręcie odbyła się kolejna edycja turnieju Klima Cup gramy dla Filipa. Pracownicy oddziału klimatyzacji w ZG Rudna zorganizowali rozgrywki, które docelowo oprócz sportowych wrażeń miały przynieść pomoc finansową choremu chłopcu i jego rodzinie. I udało się. Tym razem uzbierano 2040 złotych, które wesprą proces rehabilitacji i leczenia Filipka, chorującego na padaczkę lekooporną.

– W turnieju bierze udział 5 drużyn: reprezentacji ZG Rudna, oddziału K – 1 ZG Rudna, reprezentacja Sitechu,  Starsi Panowie, Eleksu. Ostatnio udało się zebrać dla Filipa ponad 8 tysięcy złotych. Prowadzimy słodką akcję, loterię fantową, sponsorzy zespołów które występują też dołożyli swoją cegiełkę. W ten sposób zbieramy potrzebne pieniądze – mówi Sebastian Mazurek, pracownik oddziału K – 1 ZG Rudna, organizator imprezy.

– Poziom gry jest bardzo wysoki. Każdy gra bardzo sprawnie, widać, że każdy trenuje. Niestety nie brałem udziału we wcześniejszych edycjach, ale  w następnych będziemy już brali czynny udział, bo warto pomagać -mówi Tomasz Kamiński, piłkarz z drużyny ZG Rudna.

Ostatecznie I miejsce w rozgrywkach zajęli piłkarze z  K- 1 ZG Rudna, II – Sitech, III – ZG Rudna, IV – Starsi Panowie z Urbexu a V Eleks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę