W dniu dzisiejszym mija 5 lat biegów parkrun w Polsce, a Lubin ma na swoim koncie 70 biegów. Przy tej okazji na biegu pojawiły się piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin, Małgorzata Trawczyńska oraz Zuzanna Ważna wraz z klubową Maskotką.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto krótką odprawą oraz przywitaniem debiutantów: Maćka Dulewicza oraz Krecika reprezentującego lubińskiego szczypiorniaka.
Uczestnicy biegu otrzymali zaproszenia na mecz z Olimpią Beskid Nowy, które wręczył
Łukasz Lemanik. Jutro wszyscy kibicujemy i trzymamy kciuki za naszą drużynę.
Na start zameldowało się ponad 40 osób aby wraz z Krecikiem pokonać pięciokilometrową trasę.
Był to 10 bieg naszych najmłodszych juniorów, Martyny Marcinek oraz Natalii Tudaj, którzy na najbliższym biegu otrzymają dyplomy oraz mogą zamówić za darmo specjalne koszulki z Londynu.
Bohaterem biegu był Robert Kapiec, który przy dopingu Marcina Kaczanowskiego zdobył I miejsce. Robert jako jedyny nie opuścił żadnego biegu od początku istnienia parkrun w Lubinie. Gratulujemy.
Pięć lat parkrun w Polsce upoważnia mnie do krótkiej statystyki – mówi koordynator biegów Andrzej Sowa. Mamy w kraju 39 lokalizacji a na świecie jest zarejestrowanych ponad 2 900 tysięcy osób, którzy biegają w 950 lokalizacji w 13 krajach.
Zapraszamy mieszkańców Lubina i okolic do udziału w naszej imprezie. Wystarczy trochę chęci, przyjść do parku w sobotę i razem z nami biegać, maszerować czy pospacerować. U nas każdy indywidualnie ustala sobie tempo. Jedynym obowiązkiem jest dokonanie jednorazowej rejestracji, wydrukowanie kodu osobistego. Z kodem możemy uczestniczyć w biegach na całym świecie a Twoje rezultaty otrzymasz e-mail.
Więcej informacji znajdziesz na: www.parkrun.pl/lubin. Jesteśmy również na parkrun Lubin Facebook.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę