Studenci uczący się na legnickiej PWSZ będą mieli nie lada okazję do zrobienia sobie profilaktycznych badań i pomiarów bez opuszczania murów uczelni. W środę 12 października Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. organizuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej “białą środę”. Będą spotkania z dietetykami, sportowcami i specjalistami od gotowania. MCZ w ten sposób chce promować zdrowy styl życia, a więc ruch i odpowiednie żywienie. 

Będzie to wydarzenie w stylu dotychczasowych “białych sobót”. W środę 12 października studenci PWSZ w Legnicy niezależnie od tego z jakiej miejscowości pochodzą będą mogli poddać się szeregowi badań profilaktycznych, porozmawiać o diecie, zdrowym stylu życia, a nawet, jeśli zechcą, zdobyć autograf ulubionego sportowca, bowiem w imprezie wezmą udział piłkarze Miedzi Legnica i siatkarze Cuprum Lubin.

– Akcja profilaktyczna “Bądź z nami, bądź fit” to akcja skierowana do studentów PWSZ. Będzie można zdobyć informacje na temat zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia. Będzie można skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznych, z porad dietetyka, poddać się pomiarowi cukru, tkanki tłuszczowej i spirometrii. Te usługi będą bezpłatne.  Będzie to podobne do akcji, którą prowadziliśmy w przychodni w maju – mówi Ewa Wojtaś, przełożona pielęgniarek w przychodni MCZ w Legnicy.

MCZ S.A. od czasu do czasu organizuje tak zwane białe soboty, podczas których pacjenci bez oczekiwania w kolejkach, bez skierowań poddają się bezpłatnym konsultacjom specjalistycznym i podstawowym badaniom laboratoryjnym. Środa na PWSZ przebiegnie w podobnym stylu. Pojawi się przy tym okazja, by zasięgnąć informacji na temat działalność MCZ, usług jakie świadczy placówka. To nie koniec atrakcji na tym.

– Mamy kilka niespodzianek. Będzie można wygrać kilka bardzo atrakcyjnych nagród – najatrakcyjniejsze z nich to vouchery na wyjazdy weekendowe dla dwóch osób. Myślę, że dla studentów to bardzo atrakcyjne nagrody – mówi Piotr Milczanowski, prezes MCZ S.A.

Studenci, którzy złożą deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu w przychodniach MCZ będą mogli ponadto wygrać kolację dla dwojga w restauracji Oberża czy podarunki od klubów Miedź Legnica i Cuprum Lubin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę