Już dziś organizatorzy Czarnego Protestu w Lubinie zapraszają w okolicę ulicy Piastowskiej i Skweru Kresów Wschodnich na udział w Ogólnopolskim Strajku Kobiet w godzinach od 14.00 do 16.00. Wówczas to wszyscy, może nie tylko panie będą mogli wyrazić swój sprzeciw wobec zmian w zakresie ustawy antyaborcyjnej.

Jak podkreślają działaczki i większość pytanych pań, nie chodzi o całkowite zalegalizowanie aborcji w naszym kraju, lecz o utrzymanie dotychczasowych przepisów. Przerywanie ciąży zagrażającej życiu i zdrowiu matki ma stać się bowiem według propozycji władzy rządzącej nielegalne. Podobnie sprawa ma się w przypadku ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodczej. Panie, które nie zgadzają się ze zmianami nie chcą też, by zakazano im  przerywania ciąży w przypadku, gdy płód wykazuje znamiona choroby lub jest też martwy.

Nowe przepisy mogą sprawić, ze po poronieniu kobiety będą przesłuchiwane, a nawet skazywane na karę więzienia. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ustawa zostanie zmieniona prawo stanie się w tej kwestii mocno restrykcyjne. Zakaz obowiązywał będzie również w przypadku badań prenatalnych oraz metody zapładniania in vitro. W świetle obowiązujących w Europie przepisów, propozycje zmian w Polsce zakrawają na iście średniowieczne, mówią lubinianki, które mają zamiar stawić się na Czarnym Proteście.

Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek 3 października na deptaku Skweru Kresów Wschodnich, a więc między Galerią Cuprum Arena a Lubińskimi Błoniami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę