Po wygranej w Koszalinie przyszedł czas na pierwsze domowe zwycięstwo. Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin ograły dotychczasowego lidera rozgrywek Kram Start Elbląg 31:28 (16:16) i pną się w górę tabeli!

Lubinianki zaczęły mecz, ale pogubiły się w ataku i kontrę przyjezdnych wykorzystała Aleksandra Stokłosa. Kolejną akcję Startu wybroniła już Monika Wąż, a pierwszą bramkę po stronie miedziowych zdobyła Jovana Milojević. W siódmej minucie na tablicy wyników było 3:4 i co warte zauważenia wszystkie bramki dla elblążanek padły po kontratakach. Przed upływem dziesiątej minuty o czas dla swojej drużyny poprosił Andrzej Niewrzawa. Wówczas jego drużyna przegrywała w Lubinie 4:5. Chwilę później miedziowe wyszły na dwie bramki przewagi, ale Start zdołał odzyskać prowadzenie i znów byliśmy świadkami wyrównanego boju. Lubinianki, głównie za sprawą udanych interwencji Moniki Wąż i skutecznych rzutów Karoliny Semeniuk wyszły na dwubramkowego prowadzenie, jednak jeszcze przed przerwą przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu z drugiej linii Sylwii Lisewskiej, która była najskuteczniejsza w ekipie Startu i odpowiedzi ze skrzydła Sanji Premović. W kolejnych minutach lepiej prezentowały się elblążanki, co przyniosło efekt w postaci 3-bramkowego prowadzenia. Lubinianki zniwelowały straty, grając w osłabieniu i wróciły do gry. W 47. Minucie mieliśmy remis po 24, co zapowiadało niemałe emocje w decydującej części spotkania. Start miał szanse na odskoczenie, ale nie wykorzystał podwójnej przewagi. Miedziowe grając w osłabieniu potrafiły zremisować 1:1. Kiedy szanse się wyrównały Sanja Premović dała miedziowym prowadzenie. Kilkanaście sekund później karnego wykorzystała Juliana Malta i zrobiło się 27:25. Miedziowe poszły za ciosem, nokautując rywalki w końcówce.

MVP meczu: Monika Wąż (Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 31:28 (16:16)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Semeniuk 7, Trawczyńska 2, Buklarewicz , Ważna 2, Walczak , Marić 4, Jochymek 4, Malta 4 , Milojević 4, Belmas, Premović 3.

Start: Szywerska, Powaga – Balsam 6, Dankowska 2, Hawryszko, Grobelska 2, Waga 2, Muchocka , Jędrzejczyk 3, Kwiecińska , Gerej 1, Lisewska 8, Stokłosa 1, Świerżewska , Andrzejewska 3, Szopińska.

Sędziowie: Michał Kopiec, Marcin Zubek, Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski