Takie Zagłębie chcemy oglądać w całym sezonie! Miedziowi zagrali bardzo dobre zawody, od początku do końca prowadzili z KPR-em Legionowo, gromiąc rywali różnicą aż 11. bramek. Dwa punkty zostają w Lubinie!

VItalij Titov mógł otworzyć wynik spotkania, ale rzut karny wykonywany przez gracza KPR Legionowo obronił Patryk Małecki. W odpowiedzi akcję miedziowych zakończył Mikołaj Szymyślik i to gospodarze prowadzili. W siódmej minucie było już 4:1 dla Zagłębia, a trafieniami podzielili się Jan Czuwara i wspomniany Mikołaj Szymyśłik. Chwilę później przypomniał o sobie Wojciech Gumiński, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy klubu z Lubina. Po niespełna kwadransie o czas poprosił trener Marek Motyczyński. KPR przegrywał 5:9, ale wskazówki szkoleniowca sprawiły, że przyjezdni dorzucili szybko dwie bramki. Bardzo dobra postawa bramkarzy, szczelna obrona i skuteczna gra w ofensywie sprawiły, że podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego do przerwy prowadzili czterema trafieniami.

Lubinianie dobrze rozpoczęli drugą połowę, a swoją strzelecką passę podtrzymywał Mikołaj Szymyślik. Pięć minut po zmianie stron było 21:15 dla miedziowych, którzy nie zamierzali spoczywać na laurach. Zawodnicy Zagłębia grali koncertowo i ani myśleli oddawać pola rywalom. W 40.minucie było już 24:16, w czym duża zasługa Jakuba Skrzyniarza, spisującego się znakomicie między słupkami lubińskiej bramki. Później było już „dychą” i stało się jasne, że miedziowi zgarną dwa punkty, wygrywając pierwszy raz z KPR-em Legionowo na własnym parkiecie.

MVP meczu: Mikołaj Szymyślik (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – KPR Legionowo 34:23 (18:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek 1, Kużdeba 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Szymyślik 9, Czuwara 8, Wolski, Gudz, Bartczak 2, Pietruszko, Dżono 4, Moryto 4.

KPR Legionowo: Krekora, Stojković – Ignasiak 1, Prątnicki , Mochocki 2, Suliński, Kasprzak 2, Kowalik, Łucak 2, Pribanić 2, Titow 4, Brinovec , Gawęcki, Ciok 5, Gumiński 5.

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski