Na ten moment kibice szczypiorniaka czekali długie tygodnie – już w niedzielę rozgrywki wznawia PGNiG Superliga Kobiet! Na inaugurację ligi zagramy z Vistalem Gdynia.

Zespół Metraco Zagłębia Lubin przed nowym sezonem został odmłodzony. Do kadry miedziowych dołączyła Małgorzata Buklarewicz, która przyszła do Lubina występującego w niemieckiej Bundeslidze HSG Blomberg-Lippe. Z AZS-u Koszalin przeszła natomiast młodzieżowa reprezentantka Polski, Małgorzata Trawczyńska, a z KPR-u Jelenia Góra Małgorzata Mączka. Do lubińskiej bramki, po przygodzie z ligą francuską wróciła Monika Maliczkiewicz, po kontuzji i rehabilitacji do gry wraca reprezentantka Brazylii, Juliana Malta. Mieszanka rutyny i młodości ma zapewnić drużynie Metraco Zagłębie Lubin powrót na miejsce w ścisłej czołówce Superligi.

Ostatnie dwa sezonu dla miedziowych były nieudane. Najpierw piąte miejsce, później ósme – Przeszłość zostawmy za sobą. Mamy nowy zespół, dużo młodych zawodniczek, które są głodne gry i walki o wyższe cele, niż dotychczas miały grały. Wszystko zależy od nas na jakiej pozycji Zagłębie uplasuje się na koniec sezonu – mówi Karolina Semeniuk, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

Początek nowego sezonu lubiński zespół rozpoczyna z wysokiego C. Po meczu z Vistalem miedziowe czeka starcie z Pogonią Szczecin a następnie wyjazd do Koszalina na starcie z miejscowym AZS-em. Teraz lubinianki skupiają się tylko i wyłącznie na ekipie z Gdyni.

Podobnie jak Zagłębie, tak i Vistal ma w obecnym sezonie chrapkę na podium – Zawsze jest realna szansa i każdy marzy o złocie. Jesteśmy klubem walczącym o najwyższe cele, podobnie jak 5-6 w Polsce, które też chcą zdobywać medale. Wszystko weryfikuje boisko – mówi szkoleniowiec Vistalu Paweł Tetelewski.

W ubiegłym sezonie gdynianki zawiesiły na szyjach brązowe medale mistrzostw Polski, w tym sezonie wymieniane są w gronie kandydatów do złota. W poprzednich rozgrywkach to właśnie gdynianki pozbawiły podopieczne Bożeny Karkut walki o medale. W ćwierćfinale play-off Vistal wygrał dwa mecze i awansował do półfinału. Miedziowym pozostała wówczas walka o miejsca 5-8.

Również w ekipie brązowych medalistek Superligi doszło po ubiegłym sezonie do zmian kadrowych. Do Vistalu doszła 25-letnia Brazylijka Vitoria Macedo, ale odeszła Emilia Galińska. Za Patrycję Kulwińską przyszła z kolei Joanna Szarawaga.

1.kolejka PGNiG Superligi Kobiet
Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia
4.09.2016 (niedziela)
godz. 16:00

inf. zaglebie.lubin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę