Już w niedzielę piłkarze KGHM Zagłębie Lubin Walka powalczą o kolejne punkty. 21 sierpnia Miedziowi rozegrają mecz 6. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Łęczną. Lider tabeli zmierzy się z przeciwnikiem z 14 miejsca. 

Miedziowi mają obecnie 11 punków i zajmują 1 miejsce w tabeli zaś goście są na 14 miejscu z 5 punktami na koncie. Mimo znacznych różnic lubińscy piłkarze podchodzą do meczu z Górnikiem Łęczną bardzo poważnie. – Oni są podbudowani zwycięstwem z Legią. Zdobyli pierwsze punkty. Każde spotkanie w Ekstraklasie jest ciężkie. Nie ma łatwych spotkań. Każdy wychodzi na boisko by grac jak o życie. Nastroje w szatni są budujące. Ostatnio zremisowaliśmy z Piastem. To była przede wszystkim nasza nieprzegrana – mówi Arkadiusz Woźniak, pomocnik KGHM Zagłębie Lubin

Po zakończeniu przygody z Pucharami Europy i Pucharami Polski Miedziowi zbierają siły, by skupić się na rozgrywkach ligowych. Jak dotąd piłkarze KGHM Zagłębie Lubin nie ponieśli ani jednej porażki w spotkaniach ekstraklasowych. Mają za sobą trzy wygrane i dwa remisy. Lider tabeli to odpowiedzialne miejsce, ale jak mówią szkoleniowcy cieszy i dodaje sił.

– To jest coś bardzo przyjemnego. To jest na pewno prestiż być liderem. Nie odczuwamy presji, przeciwnie – to rzecz budująca. Tak, jak chcieliśmy się pokazać w Pucharach, tak teraz chcemy pokazać się w naszej lidze i budować markę Zagłębia dobrze grającego w piłkę – mówi II trener Miedziowych, Łukasz Smolarow.

Mecz z Górnikiem Łęczna 21 sierpnia rozpocznie się na stadionie w Lubinie o godzinie 15:30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę