Bieg 61 ukończyło ponad 30 osób a zwycięzcą okazał się Mieczysław Aleksander Cichocki z Poznania. Był to jego 13 bieg. Powiększa się grono osób, które już ukończyły 50 biegów parkrun. Tym razem 50 bieg ukończyła Ania Kołodziej.

Każdy kto weźmie udział 50 razy w biegach otrzymuje nagrodę. Nagrodą jest specjalna koszulka z odpowiednim symbolem wskazującym liczbę ukończonych biegów (10, 50, 100, 250). Koszulki sponsoruje i dostarcza sklep Wiggle z Londynu oczywiście za darmo.
Sylwester Hełmoński z Gdyni zaliczył w Lubinie 10 bieg. Życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za udział w Lubinie.
Na biegach debiutowała młodziutka Lilou Palej, która wraz z Babcią Elą dzielnie pokonywały wyznaczoną trasę.
Na mecie na każdego uczestnika czekały czekoladki znanej firmy, których “sponsorem” była Jola Kurzawska biorąca udział w biegach po raz szesnasty.
Założycielem parkrun jest Paul Sinton-Hewitt z Londynu. Pierwszy bieg odbył się w 2004 roku 13-go października w Bushy park. Wzięło w nim udział 13 osób. Obecnie w każdą sobotę około 1000 osób bierze udział w biegach.
W Lubinie pierwszy bieg odbył się w czerwcu 2015 roku za sprawą Andrzeja Sowy- koordynatora biegów, który czeka na swojego następcę.
Sam jak mówi zgodnie z obietnicą chciałby popatrzeć z boku jako uczestnik biegów.
Warto podkreślić, że biegi organizowane są obecnie w 12 państwach świata.
Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na doświadczenie biegowe. Udział w nich jest bezpłatny a po jednorazowej rejestracji można brać udział w nieograniczonej liczbie na całym świecie.
Zapraszamy na kolejny sobotni bieg do Parku Wrocławskiego.
Więcej informacji na: www.parkrun.pl/lubin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę