W czwartek 28 lipca o godzinie 19.00 na stadionie przy M.C. Skłodowskiej w Lubinie KGHM Zagłębie Lubin rozegra spotkanie w ramach III rundy kwalifikacyjnej Pucharów Europy. Miedziowi podejmą duński zespół SønderjyskE. Jak mówi trener Piotr Stokowiec, to będzie bardzo wyrównany mecz. 

W środę w klubie KGHM Zagłębie Lubin odbyła się konferencja prasowa, na której trener Miedziowych Piotr Stokowiec mówił prosto – mecz  z SønderjyskE  z Danii będzie bardzo wyrównanym spotkaniem.

– Chcę powiedzieć jasno – witamy Duńczyków na naszej ziemi. Gratuluję im awansu. Przypadkowo nie awansuje się do III rundy Pucharu UEFA. Nasze drużyny są podobne do siebie. Obie były dużym zaskoczeniem w poprzednim sezonie. Dobrze znam skandynawski futbol i duńską ligę. Nie ma mowy o zlekceważeniu przeciwnika. Co roku, z drobnymi przerwami Mistrz Danii gra w Champions League. Obecnie trzy drużyny wciąż grają w pucharach, co świadczy o dobrym poziomie. Czeka nas ciekawy i emocjonujący pojedynek. Szanujemy rywala i wiemy z kim gramy – zapewniał podczas spotkania z dziennikarzami Piotr Stokowiec, I trener KGHM Zagłębie Lubin.

– Mamy plan na tego rywala. Obserwowaliśmy ten zespół. Można powiedzieć, że wiedza to jedno, a teraz trzeba to przełożyć na boisko. Wiemy, co nas czeka i mamy swój sposób jak te spotkania rozegrać. Chcemy prezentować dalej i KGHM, i Zagłębie w Europie. Trzeba włożyć dużo trudu, by to tak wyglądało. Drużyna jest w pełnym składzie.  – dodawał Stokowiec.

 

Mecz rozpocznie się o godzinie 19.00 na stadionie w Lubinie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę