Już w czwartek na fanów piłki nożnej w Lubinie czeka nie lada wydarzenie. Na stadionie przy Skłodowskiej KGHM Zagłębie Lubin podejmie w meczu rewanżowym serbski zespół Partizan. Po doskonałym inaugurującym spotkaniu w ramach I. kolejki Ekstraklasy z Koroną Kielce, Miedziowi są gotowi na zmierzenie się z silnym Partizanem w eliminacjach do Pucharów Europejskich

Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin pracują bardzo intensywnie. Drużyna równolegle rozgrywa mecze zarówno w ramach Pucharów Europejskich, jak i nowego sezonu Ekstraklasy 2016/2017. Miedziowi mają za sobą pierwszą kolejkę ligową. Niedzielny ( 17 lipca) mecz z Koroną Kielce zakończył się wynikiem 4:0 dla Zagłębia.
– Na pewno jesteśmy zadowoleni. To świetna inauguracja sezonu 4:0 na własnym stadionie przed świetnymi kibicami. Dajemy taki sygnał, że ten sezon może być bardzo udany, a nawet lepszy od poprzedniego – mówi Jarosław Jach,piłkarz Zagłębia Lubin
– Bardzo dobre rozpoczęcie w naszym wykonaniu w tej pierwszej kolejce ekstraklasy. Akurat tak się wszystko złożyło, że wszystko, co się zadziało na boisku było zgodnie z planem. Chcieliśmy bardzo dobrze rozpocząć pierwsze 15-20 minut, zagrać, by strzelić bramkę. Okazało się, że zagraliśmy tak, że po 30 minutach mecz był rozstrzygnięty, bo wynik brzmiał 4:0 – dodaje Łukasz Smolarow, II trener Zagłębia Lubin.

Rozgrywki ekstraklasowe to nie wszystko. Piłkarze w ubiegły czwartek rozegrali ciężkie spotkanie w ramach Pucharów Europejskich w Belgradzie z Partizanem. – Z pewnością jest to bardzo mocny przeciwnik, bo sklasyfikowany bardzo wysoko w rankingu europejskim. W Belgradzie mieliśmy ciężki mecz. Ten remis 0:0 można uznać za sukces i dobry przedsmak tego, co nas tutaj powinno czekać w czwartek. Zapowiada się znowu trudny mecz, wyrównany i z pewnością duże wydarzenie dla lokalnej społeczności – mówi II trener.
Mecz rewanżowy z Partizanem Miedziowi zagrają na własnym boisku już w czwartek 21 lipca o godzinie 21:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę