Piłka nożna, ciepłe przekąski, dobre humory i aktywny relaks – w takim klimacie przebiegł turniej Aston Cup, który we współpracy z Powiatem zorganizowało Stowarzyszenie Sportowe Górnik Lubin. Na szczycie piedestału stanęli piłkarze z Górnika Lubin. Tuż za nimi Radziechowianka Radziechów. III miejsce  zdobył zespół z Niemstowa. 

Był to już drugi turniej Aston Cup zorganizowany przez Górnika Lubin. Niestety nie udało się połączyć go z uroczystym otwarciem pomieszczeń socjalnych,  które Stowarzyszenie remontuje przy obiekcie sportowym przy KEN, ale jak mówi prezes Górnika Lubin, Piotr Marczuk,  to tylko kwestia 2 tygodni spóźnienia.

Na boisku przy ZSZiO przy KEN sporo się działo. Drużyny, które wzięły udział w rozgrywkach wyjechały na pewno zadowolone, bo miały dużo ruchu, sportowe emocje, smaczne przekąski i sporo nagród.

– Nie było lekko. Na początku drużyna przeciwna przeważała. Potem doprowadziliśmy doi remisu i wygraliśmy nawet 3:1. To jest nasze pierwsze granie po miesiącu przerwy. Bez treningów po lidze widać, że chłopaki nie czują piłki. Brak kondycji, ale zaczniemy treningi. Będą sparingi i myślę, że do ligi ruszymy przygotowani na 100 procent. Taki turniej to forma relaksu i przypomnienia sobie jak się gra w piłkę. Bardziej traktujemy to jako zabawę, niż przygotowania do ligi – mówił Paweł Puńkowski, trener i zawodnik Radziechowianki Radziechów.

Na boisku sporo się działo, ale i na trybunach nie zabrakło wiernych kibiców.

– Patrzę jak grają bo bardzo podoba mi się piłka. Gra w piłkę to dużo zabaw – dzielił się wrażeniami 10 – latek Nils, który w Lubinie był gościnnie.

– Lubię stać na bramce. Mam idola Gianluigi Buffon. Broni bardzo dużo. Chce być jak on. Żeby być dobrym bramkarzem, trzeba dużo ćwiczyć i mieć dobrą koncentrację i skupiać się na piłce. Trzeba daleko kopać – mówił 11 – letni Paskal z Francji, który mieszka w Polsce i z zaciekawieniem przyglądał się rozgrywkom na boisku przy KEN.

– Mój idol to Robert Lewandowski. Strzela gole, podaje i robi najlepiej wolne i karne – dodawał 7 – letni Szymon Żelazko.

Organizatorzy turnieju zadbali o puchary dla najlepszych drużyn, ale też zawodnika i bramkarza. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę