Spotkania z przyjaciółmi, spędzanie czasu ciekawiej niż w domu, niecodzienne zajęcia – to powody dla  których dzieci bardzo chętnie biorą udział w  wakacyjnych zajęciach w bibliotece w Lubinie. Placówka przy Jastrzębiej na każdy dzień przygotowała inne warsztaty i atrakcje. 

Choć za oknem pogoda daleka od tej dla plażowiczów, to dzieci na nudę nie narzekają, przynajmniej te, które zdecydowały się wziąć udział w warsztatach w bibliotece przy Jastrzębiej w Lubinie. Codziennie od 11.00 do 13.00 na chętnych czeka sporo zabaw i atrakcji. – Robimy tu różne rzeczy. Wczoraj robiliśmy żabkę z rolki papieru, a dziś kotka. Teraz mamy czas wolny i gramy w gry. Wolę przyjść tutaj, bo są tu moi przyjaciele i możemy porobić różne inne rzeczy niż granie na kompie – mówiła Gosia Przybylska, 11 – latka z lubińskiego Przylesia.

Wśród wielu przygotowanych zajęć na dzieci czekają jeszcze zajęcia z robotyki, warsztaty wiklinowe z papieru, konstruowanie pojemnika na długopisy z rolki papieru, kalambury czy teatrzyk.

Biblioteka zadba o czas wolny małych lubinian  każdego dnia przez cały lipiec i sierpień, wyłączając soboty i niedziele. Dzieci mogą przebywać w bibliotece bez opieki rodziców czy opiekunów.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę