Kierowcy, ale i piesi powinni przygotować się na całkowite zamknięcie ulicy 1 Maja. Od poniedziałku 20 czerwca prace remontowe wchodzą w kolejny etap. Objazdy będą miały miejsce ulicą Traugutta i Kolejową. Autobusy miejskie również zmienią trasy przejazdu. Będą kursowały ulicą Traugutta obok Komendy Powiatowej Policji w  Lubinie. 

Remont ulicy 1 Maja zaczęto w maju, a planowane oddanie zakończonej już drogi do użytku ma nastąpić we wrześniu  tego roku. Prace modernizacyjne można było zacząć dzięki temu, że droga przestała być drogą wojewódzką i przeszła pod władzę Urzędu Miejskiego w Lubinie. Koszt remontu to 2,5 mln złotych, z czego połowę środków stanowi dotacja rządowa. Modernizacja jest kompleksowa. Poza nową nawierzchnią, chodnikami i ścieżkami rowerowymi powstaje też kanalizacja deszczowa, której wcześniej ta ulica nie miała.

Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość i uwagę podczas zmian w ruchu drogowym. Urząd Miasta apeluje też o parkowanie pojazdów przy ulicy Traugutta w taki sposób, by nie przeszkadzały kursującym tam autobusom. Ulica jest wąska. Innej jednak możliwości przeniesienia ruchu w tamtej okolicy nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę