Integracyjny Turniej Rugby TAG zorganizowany przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych dał dzieciakom sporo frajdy. W zmaganiach w sali sportowej szkoły wzięły udział drużyny ZSiPO, SP 10, SP 5 z Lubina oraz zespół z zaprzyjaźnionej palcówki w Bolesławcu. 

Rugby Tag cieszy się coraz większa popularnością wśród dzieci i młodzieży. Turniej, w którym tak naprawdę nie było wygranych ani przegranych miał miejsce we wtorek ( 14 czerwca) w ZSiPO w Lubinie. Zagrały cztery zespoły dzieci, które dopiero uczą się tej dyscypliny sportu.

– Widać  w tych dzieciach przyszłych rugbistów Polski.  Jeszcze tylko trzeba opanować podstawowe zasady, gdzie myli się podawanie do przodu zamiast do tyłu. To najtrudniejsze do zapamiętania. Różnica polega na tym, że dzieci w grze nie mają kontaktu ze sobą. Kontakt jest jedynie przez zrywanie tagów. Dorośli mają szarżę czyli obalenie przeciwnika  na ziemię i wyrwanie ,u piłki. Dzieci tego nie mają. – tłumaczyła zasady Barbara Kocur, trener Rugdby Tag.

– Pomysłodawcą tego turnieju był Tomasz Nimczyk, prezes Rugby Miedziowi Lubin. Pojechałyśmy na kurs z koleżanką i tak się zaczęło. Wiemy, że w SP 5 dzieci już trenują i my też zamierzamy podjąć się tego wyzwania – dodawała Katarzyna Jania, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSiPO w Lubinie.

Część zawodników dawała z siebie wszystko na boisku, a część obserwowała i dopingowała z ławek rezerwowych. – Radzą sobie, ale trochę źle robią, bo podają do przodu, a mają podawać zawsze do tyłu. Zrobilibyśmy to lepiej, ale nie wiemy czemu musimy czekać na swoją kolej na ławce – mówili z zapałem Dawid Kwiatkowski i Oskar Kruszewski z drużyny ZSiPO.

Imprezę wspierało Starostwo Powiatowe w Lubinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę