To będzie raj dla miłośników gier komputerowych, fantastyki i nowych technologii. 3 i 4 września 2016 w CK Muza w Lubinie będzie miała miejsce II edycja ITPlanet E-Sport Master. Dwa dni grania turniejowego i indywidualnego, pokazy, prelekcje, warsztaty, spotkania z YouTuberami, cosplay – jednym słowem raj. 2 czerwca ruszyła przedsprzedaż biletów. 

Wzorem roku ubiegłego będą gry turniejowe  League of Legedns i Counter-Strike. Poza tym nowością ma być w rozgrywkach StarCraft II. Choć do imprezy jeszcze trzy miesiące to już dziś zorganizowano konferencję prasową i poinformowano o głównych założeniach.

– Cieszymy się, że w CK Muza odbędzie się tak fantastyczna impreza. Rok temu debiutowaliśmy i nie spodziewaliśmy się, aż tak się uda. Impreza odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Gdyby nie fantastyczni młodzi ludzie i ich entuzjazm z ITPlanet, to wydarzenie nie odbyłoby się. Część z nich to wolontariusze z ZS1 w Lubinie.  – mówiła Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor CK Muza – Chcieliśmy, by młodzież nas polubiła i u nas bywała. W Muzie jest coraz więcej młodych osób. Cieszymy się, nie tylko z powodu ITPlanet – mówi dyrektor Muzy.

– Postanowiliśmy zrobić więcej i lepiej. Udowodniliśmy, ze w Lubinie można zrobić imprezę na światowym poziomie. II edycja imprezy ma pule nagród 50 tys. złotych. Pierwsze miejsce w turnieju to wygrana 15 000 zł do podziału na 5 – osobową drużynę. Poza trzema głównymi turniejami będą stanowiska dla naszych gości przy których będzie można zagrać – dodawał Marcin Zięciak, jeden z organizatorów. – Robimy to z pasji. Rok temu udało nam się zamknąć usta niedowiarkom, że w Lubinie to się nie uda – mówi Zięciak.

Wśród wielu atrakcji w tym roku przewidziano obecność znanych YouTuberów. Rok temu Lubin odwiedzili m.in. Yoshii czy Wujek Bohun. Poza tym w planach są warsztaty na temat hejtu w sieci, miniturnieje, konkurs cosplay, w którym będzie można podziwiać przebrania bohaterów gier, filmów fantasy czy bajek. Będą debiutanci, ale też stali cosplayerzy.

Dziś bilety to koszt 15 złotych za jeden dzień i 20 za karnet dwudniowy. Po przedsprzedaży ceny usytuują się na poziomie 25 zł/1 dzień i 30 za karnet. Dla miłośników świata gier wrześniowa impreza to istny raj.

inf.pit

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę