Paraolimpiada otwiera obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Lubinie. W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 drużyn z  całego Dolnego Śląska. Podopieczni Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych pojadą jeszcze na wycieczkę do osady danieli, a w piątek (3.06)wezmą udział w turnieju Bocci. 

To już XVI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych obchodzone w Lubinie a organizowane przez Zespół szkół i Placówek Oświatowych. Przy wsparciu wielu instytucji publicznych i prywatnych przedsiębiorców udało się zorganizować szereg imprez. Tradycyjnie rozpoczęto od paraolimpiady.

– Paraolimpiada zaczyna tę edycję Dni Godności i daje nam aktywność i sprawność. Usprawniamy dzieci poprzez ruch. W tym roku śladem ubiegłorocznych obchodów czeka nas jeszcze Regionalny Turniej Bocci oraz wycieczka do osady danieli, na którą pojada wszyscy uczniowie naszej szkoły – mówiła Renata Malec, wicedyrektor ZSiPO w Lubinie.

– Dziś w Lubinie gościmy drużyny placówek specjalnych z całego Dolnego Śląska. IV paraolimpiada jest olimpiadą Zagłębia Miedziowego. Przyjechały do nas drużyny z Bolesławca, Wąsosza, Szklar Górnych, Głogowa i Legnicy. W sumie 8 drużyn konkuruje , ale gościmy też Warsztaty Terapii Zajęciowej Słoneczko  i Promyk Akademia Życia. Pomagają nam wolontariusze z ZS 1, liceum i SP 5. Serdecznie im dziękujemy –  mówiła Katarzyna Pietruszko, nauczyciel ZSiPO w Lubinie.

W tym roku paraolimpiada składała się się z kilku konkurencji: skoku w dal, biegów na 600 i 200 metrów oraz zamiast pchnięcia kulą rzutu piłeczką palantową. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali sędziowie i służby medyczne. inf/fot. pit

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę