Pomieszczenia sportowe – socjalne przy zamkniętym już basenie na tzw. zakręcie w Lubinie miały iść pod młotek. Ich lata świetności dawno minęły. Okazały się jednak niezbędnym narzędziem dla Stowarzyszenia Górnik Lubin, które regularnie trenuje na boisku szkoły przy KEN. Dziś budynek jest remontowany, a otwarcie coraz bliżej.  

 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to pierwsze pomieszczenia sportowe zostaną uroczyście otwarte już w czerwcu. Powoli, własnymi siłami roboczymi, przy materiałowym wsparciu ze strony szkoły i Urzędu Miejskiego w Lubinie Stowarzyszenie Górnik Lubin prowadzi remont. Budynek z zewnątrz wygląda niepozornie, ale w środku jest sporo miejsca. Na parterze i pierwszym piętrze do dyspozycji piłkarzy seniorów, ale też juniorów trenujących w Górniku będzie kilka szatni, łazienek i pokoi dla szkoleniowców. – Po pracy, w wolnych chwilach własnymi rękami prowadzimy remont. Wiadomo, że każda para rąk się przyda i nie trzeba znać się na budowlance, by nam pomóc – mówi Piotr Marczuk, prezes Stowarzyszenia Górnik Lubin.

Warto wspomnieć, że klub Górnika jest pierwszym po Zagłębiu Lubin, do którego trafiają najmłodsi i zaczynają swoją przygodę z piłką nożną. Seniorzy Górnika od lat walczą w lidze Klasy A grupy II. Sportowe socjalne zaplecze będzie służyło nie tylko im, ale też wszystkim małym lubinianom, którzy zapragną grać i rozwijać się sportowo. Dlatego zarząd Stowarzyszenia prosi wszystkich o pomoc, by ukończyć remont i ułatwić treningi podopiecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę