Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego KGHM w ramach Białej Soboty organizowanej przez MCZ w legnickiej przychodni zaprezentowali pierwszą pomoc w przypadku zatrzymania akcji serca i zakrztuszenia. 

 

 

Niecodzienne pokazy ratowników z JRGH były jednymi z wielu atrakcji zorganizowanych przez MCZ S.A. w przychodni przy ulicy Okrzei w Legnicy. Wszystko wpisywało się w tzw. Białą Sobotę, podczas której  ośrodek wykonywał szereg badań, konsultacji specjalistycznych i diagnostyki bez skierowań i oczekiwania w kolejkach. Pokazy ratowników wzbudziły sporo zainteresowania zarówno wśród dorosłych jak i najmłodszych. Uciski klatki piersiowej i próby oddechowe z zapałem ćwiczyli wszyscy. Pytani o celowość mówili krótko – dobrze wiedzieć jak się zachować, gdyby była taka potrzeba.

– W ramach współpracy JRGH KGHM  z MCZ S.A. przyjechaliśmy, by przeprowadzić pokaz pierwszej pomocy i szkolenia dla osób chętnych. Będzie prezentacja podstawowego postępowania w przypadku zakrztuszenia i przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Będzie to resuscytacja krążeniowo – oddechowa i rękoczyny Heimlicha,  mające udrożnić drogi oddechowe –  mówił Jacek Gąsieniec, zastępca kierownika Górniczego Pogotowia Ratowniczego JRGH KGHM Polska Miedź S.A.  w Sobinie.

Pokazy trwały kilka godzin, a skorzystało z nich bardzo wielu legniczan i mieszkańców okolic, którzy przyszli do przychodni MCZ w Legnicy w sobotę 14 maja. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę