Jakub Skrzyniarz został bez wątpienia bohaterem dzisiejszych derbów! „Skrzynia” bronił znakomicie, a jego koledzy nie dali najmniejszych szans Chrobremu Głogów. W derbowym spotkaniu miedziowi zmiażdżyli głogowian i są bardzo blisko zajęcia siódmego miejsca na finiszu rozgrywek!

Mecz od rzucenia bramki zaczął Bartosz Jurecki, który powstrzymywany przez dwóch obrońców Zagłębia nie miał większych problemów z pokonaniem Patryka Małeckiego. Na 1:1 rzucił Nikola Dżono, ale prowadzenie Chrobremu dał Arkadiusz Miszka, wykorzystując rzut karny. Znów odpowiedział „Dżaka”. Na pierwsze prowadzenie miedziowi wyszli w czwartek minucie, kiedy kontrę wykończył Michał Bartczak. W 11. minucie Patryka Małeckiego w bramce zmienił Jakub Skrzyniarz. Chwilę później „Skrzynia” popisał się udaną interwencją, a bramkę z kontry na 5:5 zdobył Nikola Dżono. Zmiana w bramce okazała się kluczowa, bo Skrzyniarz zamurował bramkę Zagłębia. Po kwadransie mieliśmy 8:5 dla podopiecznych Pawła Nocha. W kolejnych minutach głogowianie nadrobili straty i na tablicy wyników było 9:8. I znów byliśmy świadkami bardzo dobrej gry miedziowych zarówno w ataku, jak i obronie, co przełożyło się na 7–bramkową przewagę do przerwy!

W drugiej połowie podopieczni Pawła Nocha utrzymywali wyraźną przewagę, mając w głowie rewanżowe spotkanie na terenie derbowego rywala. Dziesięć minut po zmianie stron czerwoną kartkę z gradacji kar ujrzał Mikołaj Szymyślik. Niespełna kwadrans później kontuzji doznał czołowy zawodnik Chrobrego, Bartosz Jurecki, który na parkiecie się już nie pojawił. Na tablicy wyników mieliśmy 23:17 i do końca miedziowi walczyli o jak największą zaliczkę przed rewanżem, głogowianie chcieli odrobić jak najwięcej strat. Znacznie lepiej swoje zadanie wykonali zawodnicy Zagłębia, którzy na rewanż pojadą z 11–bramkową zaliczką.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 30:19 (16:9)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki, Shamrylo – Rosiek, Kużdeba , Pietruszko, Gudz, Dzono 7, Krieger 2, Wolski 3, Gumiński 5, Bartczak 3, Czuwara 3, Stankiewicz 5, Macharashvili , Szymyślik 2.

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 2, Pawłowski, Płócienniczak 3, Świtała 2, Sadowski 5, Bąk, Babicz , Gujski 2, Tylutki 1, Sobut , Kandora , Jurecki 2, Kubała 1.

Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz, Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński