Od rywalizacji z mocnym przeciwnikiem, zainaugurowali nowy sezon koszykarze z SMK Lubin. Na własnym parkiecie podejmowali trzecią drużynę Śląska Wrocław.

Mecz rozpoczął się od ostrego ataku gości. W perspektywie całego spotkania pierwsza kwarta była dla podopiecznych Grzegorza Krzaka najlepsza w całym meczu. W ciągu pierwszych 10 minut SMK Lubin trafiło tylko 10 punktów, podczas gdy Śląsk Wrocław aż 25.

Druga kwarta, to lepsza gra w obronie i większa skuteczność rzutowa. Doskonałe zgranie Damiana Dwornika oraz Pawła Macowicza pozwoliło zdobyć 15 punktów drużynie SMK, podczas gdy goście zdobyli ich tylko 14.

Kolejne kwarty to, walka o zmniejszenie przewagi nad  przyjezdnymi. Popełniane faule przez gości, pozwoliły na zdobywanie punktów  z rzutów osobistych, jednak skuteczność poza nimi nie była na tyle wystarczająca, aby móc dogonić rywala. Dwukrotnie udało się dojść rywali na 8-10 punktów różnicy. Wrocławianie jednak narzucili swoje tempo i styl gry. Mimo widocznej poprawy gry lubinian, w porównaniu do poprzedniego sezonu, musieli uznać wyższość rywala i zakończyli spotkanie wynikiem 42:67

SMK Lubin 42:67 WKS Śląsk Wrocław

SMK Lubin: Iłowski 17, Dwornik 13, Macowicz 5(1), Markowicz 4, Jaworski 2, Szkoła 1, Botuszyn, Cząstkiewicz, Skibiński, Gronczyński, Stachowski
Trener: Wojciech Jaworski

WKS Śląsk Wrocław: Wnętrzak 15(3), Krakowczyk 11(2), Wysocki 11(1), Musiał 9(1), Kurkowiak 9, Żelaźniak 7(1), Bożenko 2, Matusiak 2, Bortliczek 1, Filipak
Trener: Grzegorz Krzak

WIDZÓW: ok. 130-150!!!